Jak to w kwietniu było?

Kwiecień jest miesiącem trochę kapryśnym i nieco złudnym. Ciepło i pojawiające się kwiaty dają nadzieję na to, że zima już odeszła. Jednak poranki bywają chłodne i z przymrozkami… ale zawsze dużo się w tej porze roku dzieje, najwidoczniejsze zaś są zmiany w naturze. Możemy choćby obserwować roślinki od kiełkowania, poprzez rozwijające się pączki aż po pełnię kwitnienia. Większości osób ten miesiąc miło się kojarzy. I tak też tegoroczny kwiecień w Hetmanie okazał się pięknym i intensywnym miesiącem, a świadczy o tym choćby ilość wpisów zamieszczanych w aktualnościach na naszej stronie www (czasem w jednym dniu pojawiały się 3 -4).

Gratulujemy tym, którzy osiągnęli najwięcej – sięgnęli po laury w olimpiadach i konkursach przedmiotowych – z filozofii, języka polskiego, biologii, geografii, lingwistyki matematycznej, historii w różnych odsłonach, a nawet wyspecjalizowali się w prawie, wymiarze sprawiedliwości, podatkach i wiedzy biologiczno-ekologicznej. Podziwiamy też pasjonatów kilku dziedzin, a także miłośników poezji, teatru, malarstwa czy żeglarstwa.

Cieszyliśmy się w kwietniu razem z laureatami różnych „wilków” zdobytych w Olimpiadzie Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”, obserwowaliśmy pilnie niebo i astronomiczne zjawiska, ponadto przyglądaliśmy się polonistycznej debacie, dopingowaliśmy nasze koszykarki i pielgrzymowaliśmy z maturzystami na św. Krzyż. Zachęcaliśmy i ciągle też zachęcamy do udziału w CEMS CHANCE i Przystanku Przemyśleń oraz do podrzucenia ciekawych pomysłów posłom na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Podziwialiśmy występujących w Wiosennych Impresjach Muzycznych, a członków Sejmiku Uczniowskiego powinniśmy nagrodzić za sprawną organizację Dnia Marchewki oraz Dnia z Owocami.

Nie możemy zapomnieć o atrakcyjnym Dniu Otwartym, a także o finale V Hetmańskiego Konkursu Nauk Społecznych.

Maturzystów uroczyście już pożegnaliśmy, ale jak zawsze życzymy im POWODZENIA na egzaminach i w dalszym życiu!