Debata, debata

Czy jest sposób na ożywienie lektury na języku polskim? Na pokazanie, że niektóre tematy są wciąż aktualne? Jedną z metod może być debata. W piątek klasa II a wybrała tę formę na sprawdzenie się w sztuce argumentacji i w znajomości lektury, „Nie – Boskiej komedii” Zygmunta Krasińskiego.  Choć uczniowie z formą debaty w praktyce zetknęli się po raz pierwszy, to poradzili sobie bardzo dobrze. Liderami grup zostali: Magdalena Markowicz (obóz rewolucji) i Dominik Madej (obóz tradycji). O składzie zespołów zadecydowało losowanie. W skład grupy Madzi weszli: Alan Jajko, Adam Sierant, Jakub Tarkowski, Mateusz Tarkowski, Michał Turak, Karol Walasek. Drużynę Dominika tworzyli: Aleksander Harnik, Wiktoria Kisińska, Aleksandra Majchrowska, Dominika Piejko, Marta Szczerowoda, Julia Żyguła,

Szczególnie podczas walki na słowa wyróżnili się, prezentując wysoki poziom argumentacji: Alek Harnik, Alan Jajko i Michał Tutak.

Wydarzeniu z uwagą przysłuchiwali się uczniowie klasy II b i to oni w głosowaniu zawyrokowali, że zwycięstwo w potyczkach słownych należy się grupie Dominika Madeja, czyli obozowi tradycji. (rd)