Uroczyste zakończenie klas czwartych

Ostatni piątek kwietnia to tradycyjnie już dzień, w którym uczniowie klas maturalnych otrzymują świadectwa dojrzałości. 28 kwietnia abiturienci Hetmana zostali uroczyście pożegnani przez swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas trzecich.

Akademię rozpoczęło odśpiewanie hymnu szkoły w wykonaniu: Klaudii Huk i Emila Treli. Następnie Dyrektor, Paweł Dobrowolski, zwracając się do maturzystów, podziękował za wspólne lata nauki, pogratulował wszystkich odniesionych sukcesów i życzył powodzenia tak na egzaminach dojrzałości, jak i w przyszłości. Dyrektor w swojej wypowiedzi zaznaczył, że to, co nas łączy, to przynależność do wspólnej „małej ojczyzny”, którą tworzymy i budujemy przez lata.

W imieniu Sejmiku Uczniowskiego maturzystom, a w szczególności członkom Sejmiku, podziękowali: przewodniczący, Kacper Janczy i Zuzanna Świstek, zastępca przewodniczącego. W imieniu uczniów klas czwartych głos zabrał Aleksander Polnicki, który w swoim przemówieniu skierowanym do nauczycieli za pomocą szeregu metafor i motywów literackich wyraził wdzięczność za wszystkie lata nauki i zabawy w Hetmanie. W ramach podsumowania części oficjalnej młodsi koledzy i koleżanki wręczyli maturzystom pamiątkowe upominki. Część artystyczną rozpoczęło przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego „Teatr pod Kluczem”. Młodzież wystąpiła w skeczu kabaretowym pt. „Kolejka”. Scenka nawiązywała do czasów PRL-u, gdzie stałym elementem miejskiego krajobrazu były długie kolejki do sklepów wynikające z niedoborów w zaopatrzeniu. Tytułowa kolejka stała się również metaforą przyszłych wyborów życiowych młodych ludzi kończących szkołę średnią. Na koniec maturzyści mogli uronić łzę wzruszenia oglądając przygotowaną przez uczniów klas trzecich prezentację zdjęć z czasów pobytu w Hetmanie.

Uroczystość poprowadzili: Zofia Nowicka i Kacper Janczy.

Grupa teatralna wystąpiła w składzie: Magdalena Stępak, Martyna Kaczmarek, Nikodem Szala – Jagiełło, Wojciech Szwagierczak, Julia Wolanin, Łukasz Cyganek, Dominika Piejko, Wiktoria Orlińska, Iwo Czech, Kacper Kowalski, Iga Kwarciany oraz Julia Tworek.

Wydarzenie nagłaśniali: Kacper Jarecki, Hubert Myszka

Dekoracje: Oliwier Oleksy

Akademię przygotowali uczniowie klas 3b i 3c wraz z wychowawczyniami: Panią Sylwią Wychowaniak i Dorotą Skórską

Dziękujemy!

Drodzy Maturzyści, trzymamy za Was kciuki! Życzymy Wam połamania pióra na egzaminie dojrzałości, spełnienia marzeń oraz dobrych decyzji życiowych. Nie ważne, w której kolejce staniecie w drodze po sukces, ważne, że będzie ona Waszym wyborem.  (SW)