Finał Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Udany występ odnotowali nasi uczniowie w zawodach finałowych trzeciej edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Drugie miejsce w Polsce i tytuł Laureata (jednego z trzech) zdobyła Alicja Sierant, uczennica klasy IV e. Tytuły finalistów uzyskali Martyna Justyniarska (IV e) oraz Mateusz Trzaska (III a). Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 36 uczestników zawodów finałowych. W całej tegorocznej edycji wzięło udział 3,5 tysiąca uczniów z całej Polski.

Gratulacje za wszechstronną wiedzę z zakresu problematyki prawnej!!!

Hetmaniacy kontynuują świetną passę, zdobywając tytuły we wszystkich dotychczasowych edycjach olimpiady organizowanych przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości we współpracy z Ministerstwem  Sprawiedliwości oraz  Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie . Po raz pierwszy jednak zdobyliśmy tytuł Laureata i tak wysoką lokatę. Brawo Alicja !!!

Jak twierdzi pomysłodawca olimpiady, dr Marcin Romanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości: Uczestnicy rozgrywek finałowych musieli wykazać się zarówno wiedzą  z zakresu prawa – między innymi prawa cywilnego, prawa karnego czy postępowania administracyjnego, jak i kreatywnością podczas przedstawienia  mów końcowych. Przygotowując się do eliminacji, uczniowie wzorowo opanowali materiał znacznie bardziej zaawansowany, wykraczający poza zagadnienia przewidziane na  lekcjach wiedzy o społeczeństwie.

Alicja, Martyna i Mateusz zdobyli także indeksy na pierwszy rok prawa w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.(GK)

Więcej na https://iws.gov.pl/olimpiada/komunikaty/