Dzień Otwarty

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Po raz kolejny przyjęliśmy w murach na Dominikańskiej 7 ósmoklasistów z okolicznych podstawówek.  Tematem wydarzenia stała się myśl przewodnia hetmańskiego roku szkolnego 2022/2023: „Żyjemy w zdrowym trybie”. Tym, jak rozumiemy hasło, które  towarzyszy nam od września, pragnęliśmy się podzielić z licznie przybyłymi gośćmi.

Sejmik Uczniowski przygotował pyszne smakołyki w postaci marchewek z hummusem. Jak co roku, zaprezentowaliśmy wiele sal tematycznych, w tym chemiczną, teatralną i muzyczną. Z wykładów można było się dowiedzieć, jak ważny jest wzrok, czym jest inflacja lub co daje olimpiada Zwolnionych z Teorii. O ósmoklasistów zadbał niezastąpiony zespół osób oprowadzających. Ekipa przewodników pokazała zakątki naszej szkoły i odpowiedziała na zadawane pytania.

Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych uczniów i nauczycieli, w szczególności należą się one Pani Katarzynie Łazowskiej.

Równolegle do wydarzeń w murach szkolnych, na hali sportowej MOSiR, pod okiem Pani Doroty Skórskiej i ks. Macieja Charabina, rozegrano wewnątrzszkolne zawody sportowe. Nasi uczniowie zmagali się w dwóch dyscyplinach: siatkówce i piłce nożnej. W turnieju siatkarskich gigantów szczególnie wyróżniła się Amelia Kopecka, zdobywając najwięcej tzw. asów serwisowych oraz Mateusz Solarski – najlepiej punktujący zawodnik. Piłkarskie zmagania zakończyły się wygraną chłopców z klas trzecich. Warto także wyróżnić skład sędziowski, w którym zasiedli Julia Kołodziej, Tymon Lipa i Mateusz Piotrowski oraz Michała Nowaka, który fotorelacjonował całe wydarzenie. Po turnieju przyszedł czas na posiłek, o co zadbały dziewczęta z klasy 3c, przygotowując pyszną sałatkę owocową.(AC, ZS)