Koszykarki HETMANA brązowymi medalistkami Podkarpacia

Ogromnym sukcesem zakończył się finał wojewódzkiej Licealiady w koszykówce dziewcząt, w którym koszykarki „Hetmana” reprezentowały powiat tarnobrzeski . Po zaciętej rywalizacji z drużynami z I LO w Rzeszowie oraz I LO z Sanoka reprezentacja „Hetmana” pod opieką trenerów, Łukasza Zasuwy i Gustawa Gary, zdobyła 3. miejsce i tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie medalistek najlepszych szkolnych drużyn w województwie podkarpackim. Wielkim wsparciem naszej drużyny była licznie zgromadzona i mocno dopingująca delegacja nauczycieli i uczniów I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Warto nadmienić, iż w rywalizacji toczącej się od listopada 2022r. drużyna walczyła w czterech turniejach, gdzie z 9 rozegranych spotkań aż 8 razy wychodziła zwycięsko! W drużynie brązowych medalistek znalazły się: Zofia Michałeczko, Aleksandra Żurek, Hanna Michałeczko, Joanna Kozak, Amelia Ciba, Karolina Rokosz, Lilly May Niezabitowska, Paula Nazar, Amelia Kopecka oraz trenerzy: Gustaw Gara i Łukasz Zasuwa.

Gratulujemy i życzymy drużynie dalszych sukcesów sportowych! (ŁZ)

Oddajemy jeszcze głos jednej z zawodniczek:

„Dziewczyny na samym początku, bardzo zmotywowane, stanęły do meczu z drużyną z Rzeszowa. Spotkanie było trudne – pomimo niepomyślnego dla nas wyniku, nie poddałyśmy się i w starciu z licealistkami z Sanoka wywalczyłyśmy 3. miejsce w województwie! Każda z nas otrzymała brązowy medal, a  szkoła – dyplom i puchar.

Tarnobrzeskie rozgrywki zakończyły się zajęciem I miejsca przez drużynę z I LO w Rzeszowie, II miejsce wywalczył team z II LO w Przemyślu, a na miejscu IV ulokowała się grupa z  I LO w Sanoku.

Ogromne podziękowania należą się trenerom, panom: Łukaszowi Zasuwie i  Gustawowi Garze. Dziękujemy również pani pielęgniarce szkolnej za opiekę nad drużyną. Na medal spisali się także kibice, którzy głośno dopingowali, podtrzymując miłą atmosferę”. (Paula Nazar, 3b)