Październikowe menu

Przeglądając październikowe wydarzenia, proponujemy jako „przystawki” propozycje udziału w nietypowych olimpiadach i konkursach, m.in. w Olimpiadzie Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, jak też zaproszenie skierowane do młodych pasjonatów nauki na bezpłatne warsztaty ADAMED. Humanistów zachęcamy z kolei do udziału w I edycji Krasomówczego Konkursu Prawniczego organizowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Kielcach.

Nie możemy też we wstępie pominąć różnego rodzaju działań prospołecznych i profilaktycznych. Zaangażowani w projekty społeczne cieszyli się bowiem w minionym miesiącu wspólnie spędzonym czasem na kręglach. Poszukującym swojej drogi poleciliśmy konsultacje z doradcą zawodowym oraz udział Programie Pajacyk – Pomoc Psychospołeczna.

Zwieńczeniem tej kategorii okazała się niewątpliwie prezentacja z majowego Eventu Hetmańskiego, pokazująca różnorodne korzyści, jakie uczniom przyniosły olimpijskie sukcesy. Potwierdził to zaś jeden z naszych absolwentów, który, podejmując studia w Poznaniu, otrzymał jedno z  wyróżniających stypendiów.

W daniach głównych polecamy przypomnieć sobie Otrzęsiny klas 1  oraz poznać filmową relację z tego właśnie zdarzenia.

Najważniejsza zaś „potrawa” miesiąca to wspólne, radosne świętowanie całej społeczności z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Niezmiernie miłym dodatkiem do tej pozycji okazało się kilka dni później wyróżnienie Naszego Dyrektora w Konkursie „Super Dyrektor”.

Dla Sejmiku Uczniowskiego natomiast numerem jeden była niewątpliwie nowa możliwość zamówienia bluz z hetmańskim logo.

W „deserach” dobrze jeszcze raz zerknąć do 13 tomiku Biblioteki Hetmana „Ja-TY-My. Budujemy relacje” / oraz poznać szczegóły realizacji „Przystanku przemyśleń”, pokazujące to, co o przyszłości świata myśli hetmańska młodzież.

Jako urozmaicenie warto jeszcze wyróżnić atrakcyjne zajęcia kół zainteresowań oraz spotkania koła psychologicznego. Nie można pominąć pasji naszych uczniów – m.in. prelegenta przed filmem „Orlęta. Grodno ‘39” ani wyróżnienia poetyckiego w XI Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym oraz sukcesu naszej drużyny szachistów w pierwszym etapie Licealiady.

Dobrze dołożyć jeszcze szczyptę fotograficznych szczegółów z serii „W obiektywie” oraz ciekawych ujęć różnych miejsc.

Na integrację grup zalecamy natomiast rozkoszowanie się ostatnimi ciepłymi dniami jesieni, branie przykładu z odlatujących żurawi i sesji fotograficznej pierwszaków czy też ze wspólnego wyjścia na wystawę śladami historii  albo też grupowego  oglądania  filmu.

Ciekawym różnych kultur podsuwamy w październikowym menu hiszpańskie infografiki prezentujące nietypowe sposoby pamiętania o zmarłych.

Dzielimy się też radością z osiągnięć artystycznych naszej absolwentki, której debiut powieściowy nominowany został w międzynarodowym konkursie o Nagrodę Grand Continent oraz niecierpliwie czekamy na 2 edycję Konkursu Hetmanutki.