Spotkanie kółka psychologicznego

Czwartkowe popołudnie (13 października) w naszej szkole upłynęło pod znakiem dosyć mrocznego (wręcz idealnego na tę porę roku) tematu, jakim jest psychopatia. Uczniowie mieli okazję spotkać się z Panią Agatą Kwarciany – naszą szkolną psycholog, w ramach koła psychologicznego.

Zajęcia zaczęliśmy od omówienia zjawiska na podstawie literatury fachowej, takiej jak „Psychopaci są wśród nas” autorstwa Roberta D. Hare. Po dłuższej dyskusji przeszliśmy do seansu filmu p.t. „Musimy porozmawiać o Kevinie” w reżyserii Lynne Ramsay. Dzięki tej produkcji mogliśmy zauważyć typowe cechy psychopatów już od pierwszych chwil ich życia oraz przyjrzeć się środowisku rodzinnemu, w jakim często takie osoby dorastają. Spotkanie było niezmiernie ciekawe i nie możemy się doczekać następnego! (Maria Wójcik, 3c)