Jak powstał „Przystanek przemyśleń”?

Oddajemy w Państwa ręce ciekawy projekt wydawniczy – książkę przygotowaną w wersji elektronicznej przez uczennicę klasy 3 „b”, Paulę Nazar.

Paula zaproponowała temat przewodni zbiorku, a następnie zaprosiła do współpracy nauczycieli i uczniów „Hetmana”. Jak sama twierdzi: „Pomysł został zaczerpnięty z włoskiej fundacji „AltraMente”, działającej w Rzymie od 2009 roku po to, by pomóc dzieciom oraz młodzieży rozwinąć swoją wyobraźnie i kreatywność. Miałam przyjemność współpracować z całym zespołem AltraMente przez 4 lata, dzięki czemu zaszczepili mi miłość do pisania książek. Dopiero po dwóch latach, od kiedy jestem w Polsce, dzięki wsparciu bliskich i przyjaciół, wyszłam z pomysłem stworzenia projektu, w którym społeczność „Hetmana” mogłaby wyrazić swoją opinię na wybrany temat, niekoniecznie w formie rozprawki czy eseju, ale również poezji, rysunku czy też fotografii. Dlaczego zdecydowałam, że jako pierwszy temat pojawi się akurat przyszłość? Jest to jedno z zagadnień, które powinno najbardziej interesować młode osoby, a jednak  często dorośli wolą go omijać. W 2020 roku AltraMente podjęła się omówić tę kwestię,  uzyskując łącznie 1750 odpowiedzi z różnych szkół, od podstawówki aż po szkoły wyższe.  Jeszcze w żadnej innej edycji nie udało się otrzymać tyle ciekawych prac. Mam nadzieję, że ten mały projekt, który stworzyłam rozwinie się  i kiedy ukończę tę szkołę, ktoś inny przejmie pałeczkę i pomoże innym rozwinąć skrzydła i otworzyć swój umysł”.

Gratulujemy Pauli pomysłu i dziękujemy za zaangażowanie w jego realizację. Wszystkich zapraszamy do lektury!