Otrzęsiny klas pierwszych

W dniu 5 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie “wejść” w magiczny świat bajkowych postaci.

Klasa 1a wylosowała “Smerfy”, klasie 1b przypadła “Pszczółka Maja”; klasa 1c przeobraziła się w postacie z “Kubusia Puchatka”, a klasa 1d upodobniła się do bohaterów ikonicznego “Shreka”. Nowi uczniowie Hetmana, by na dobre zagościć w progach szkoły, wraz z wychowawcami konkurowali w następujących kategoriach: ogólna prezentacja sceniczna, kostiumy, bajkowy quiz oraz teleturniej “Jaka to melodia?”, w którym rozbrzmiały najpopularniejsze bajkowe hity. Wszystkie konkurencje oceniane były przez jury w składzie: Pan Dyrektor – Paweł Dobrowolski, Pani Agnieszka Kiełt, Pan Krzysztof Wolski, uczennice klas IIc i IIb Julia Dąbek oraz Anna Misior, a także przedstawiciel hetmańskiego sejmiku – Kacper Janczy.

Po zakończeniu konkursowych zmagań oraz podliczeniu zdobytych punktów mogliśmy poznać tegorocznych zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1b z wychowawczynią Panią Marzeną Sarzyńską. Drugie miejsce zajęła klasa 1a z wychowawczynią Panią Marzeną Jarzyną. Klasa 1c wraz z wychowawcą Panem Adamem Kunyszem uzyskała trzecie miejsce. Natomiast klasie 1d wraz z wychowawcą Panem Markiem Kierzkowskim przypadło, równie wysokie, czwarte miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa, wieńcząc całe wydarzenie wspólnym śpiewaniem piosenki “Mam tę moc” z “Krainy Lodu”. Jeden z uczniów klasy 1d, za swoją nadzwyczajną umiejętność chodzenie na szpilkach, otrzymał także wyróżnienie w postaci “sekretnego” prezentu od Hetmańskiego Sejmiku. Zwycięzcy natomiast – już na najbliższej lekcji wychowawczej – będą mogli cieszyć się smaczną pizzą. (Julia Depowska, 2c)