Wywiad z naszym absolwentem

Zawsze z uwagą śledzimy losy absolwentów „Hetmana” i niezmiernie cieszą nas informacje o ich zaangażowaniu w życie wybranych uczelni, kariery naukowe, sukcesy zawodowe…

Dziś miłe wieści dotarły do nas za sprawą mediów aż z Poznania. W „Gazecie Wyborczej” znalazł się wywiad z absolwentem „Hetmana”. Jan Kiełb to hetmański ubiegłoroczny multimedalista – laureat Olimpiady Filozoficznej oraz finalista Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie i Olimpiady Historycznej. Z racji licealnych osiągnięć został dziś uhonorowany przez władze miasta Poznania stypendium dla zdolnych absolwentów liceów, którzy zdecydowali się swoją przyszłość naukową powiązać z tutejszymi szkołami wyższymi.  Poznański program stypendialny ma na celu ściągnięcie na uczelnie  miasta młodych, zdolnych studentów. Janek rozpoczął tu studia prawnicze. Przy okazji dzisiejszej uroczystości potrójny olimpijczyk i młody adept prawa na UAM udzielił wywiadu, który przeczytać można poniżej.