Wygrana naszych szachistów

W dniu 17 października w Tarnobrzeskim Klubie Szachowym odbywały się rozgrywki drużyn w ramach Licealiady. Pod opieką nauczyciela historii, odpowiadającego również za kółko szachowe, Pana Tomasza Ciacha, nasza hetmańska drużyna składająca się z czterech uczniów: Alana Jajko z klasy 2a, Mikołaja Nieckarza i Filipa Białka z klasy 1d oraz Weroniki Chromińskiej z klasy 1c, zdołała zdobyć pierwsze miejsce.

Konkurencja była duża, ale nasi uczniowie świetnie sobie poradzili, pokonując pozostałe trzy drużyny. Rozgrywki były pełne emocji i niepewności, ponieważ przeciwnicy trzymali wysoki poziom gry, jednak nie stanowiło to przeszkody dla naszej drużyny, która ostatecznie wygrała starcie.

Starcie to z pewnością skłoniło wiele osób w naszej szkole do nauki lub powrotu do gry w szachy, które potrafią nauczyć wielu przydatnych oraz życiowych rzeczy, takich jak logiczne myślenie, cierpliwość oraz poświęcenie.