Podsumowanie projektu #deutschbewegt

Jak wiemy z wrześniowego postu, w bieżącym roku szkolnym  podczas lekcji języka niemieckiego w naszej Szkole realizowany był projekt Instytutu Goethego w Warszawie – #deutschbewegt – Język Nowych Możliwości. Koordynacją działań zajęła się pani Barbara Szewerniak, nauczycielka tego języka w Hetmanie, a w rolach ambasadorów świetnie spełnili się uczniowie klas trzecich: Klaudia HukWiktoria KolasińskaWiktoria OrlińskaAleksandra StępieńHanna Tenderowicz i Emil Trela. Podczas wirtualnej podróży na pokładzie powietrznego statku nasi niemieckojęzyczni uczniowie zatrzymywali się na różnych stacjach. Poznali wiele ciekawostek ze świata nauki, jednocześnie wykonywali różne ćwiczenia poszerzające umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, jak też dowiedzieli się dużo o kulturze współczesnych Niemiec, a przy tym, jak sami mówią, dobrze się bawili. Co ważniejsze, dzielili się z innymi informacjami o projekcie. Ich zaangażowanie i wypowiedzi zostały docenione przez organizatorów projektu, a znalazło to potwierdzenie w filmiku podsumowującym to przedsięwzięcie. Można go zobaczyć zarówno na stronie Instytutu, jak i na kanale YouTube. Trzeba powiedzieć, że była to sehr gute Arbeit!