Projekt #deutschbewegt w Hetmanie

„Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem.” Johann Wolfgang von Goethe

26 września to ważna data w naszym szkolnym kalendarzu, ponieważ corocznie obchodzimy Dzień Języków Obcych, podkreślając ich rangę. W tym roku dodatkowo na zajęciach języka niemieckiego pojawił się projekt #deutschbewegt z Instytutu Goethego w Warszawie. Szkolną koordynatorką była pani Barbara Szewerniak, a jego ambasadorami zostali: Klaudia Huk, Wiktoria Kolasińska, Wiktoria Orlińska, Aleksandra Stępień, Hanna Tenderowicz i Emil Trela. Uczniowie z grup językowych, pod okiem ambasadorów, udali się w wirtualną podróż na pokładzie powietrznego statku. Zanurzyli się w świat informacji, ciekawostek i ćwiczeń poszerzających znajomość języka niemieckiego i przybliżających współczesny obraz Niemiec. Wsparciem dla nich był również wirtualny steward oraz możliwość korzystania z 3 języków: niemieckiego, angielskiego i polskiego. Chyba każdy mógł tu znaleźć ciekawy temat dla siebie. Przykładowo – czy wiedzieliście, że:  futbol kobiet w Niemczech stoi na bardzo wysokim poziomie i aż ośmiokrotnie ich drużyna narodowa  zdobyła mistrzostwo Europy? Albo może ktoś słyszał o tym, że niemieccy uczniowie strajkują, a powodem tego są Fridays for the future? Jedno spotkanie to za mało, by dowiedzieć się wszystkiego, co zostało przygotowane na ośmiu stacjach, zwłaszcza, że jedną z nich są gry. Dlatego też zapewniamy, iż  spotkania z Deutschspace będą jeszcze kontynuowane na lekcjach języka niemieckiego.