IV Memoriał Pływacki im Józefa Salika

„Zachować Pamięć”- to myśl przewodnia, która towarzyszyła inicjatorom ciekawego wydarzenia sportowego w naszym mieście – Memoriału Pływackiego im. Józefa Salika, wieloletniego trenera pływania i nauczyciela wychowania fizycznego w „Hetmanie”.

Odbyły się już 4 edycje tych sportowych zawodów. Poniżej zamieszczamy relację z ostatniego IV Memoriału, który odbył się w grudniu 2019r., a wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego HETMAN.

W zawodach wystartowało 50 uczestników, a wśród nich 35 uczniów Hetmana i 15 zawodników i zawodniczek w/w UKS-u trenujących na co dzień pod okiem trenera Łukasza Zasuwy w sekcji pływania działającej przy naszej szkole. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Paweł Dobrowolski, Dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im Jana Hetman Tarnowskiego w Tarnobrzegu, przedstawiając sylwetkę Zasłużonego Profesora Hetmana, śp. Józefa Salika. Dyrektor mobilizował wszystkich uczestników do zaciętej i sportowej walki, przypominając, iż Memoriał otwiera drzwi sześciu najlepszym zawodnikom do reprezentacji Hetmana na półfinały województwa podkarpackiego w pływaniu. Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach: 50 m stylem dowolnym dziewcząt LO, 50m stylem dowolnym chłopców LO, oraz w sztafecie 4x 50m chłopców i dziewcząt.
W konkurencjach indywidualnych rozegrano serię półfinałową i finałową, a w sztafecie serię finałową. Po blisko półtora godzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców zawodów:

1. Dziewczęta LO- 50m stylem dowolnym

I miejsc- Kukuła Natalia (0:31:45)
II miejsce- Lily May- Niezabitowska (0:32:77)
III miejsce- Wiatrowska Weronika (0:34:05)

2. Chłopcy LO- 50m stylem dowolnym

I miejsce- Dąda Aleksy (0:27:45- rekord czterech edycji memoriału)
II miejsce- Wańczyk Marcin (0:32:06)
III miejsce- Solarski Tomasz (0:32:86)

3. Sztafeta 4x50m stylem dowolnym

I miejsce- Juryś Aleksandra, Kiełb Bartłomiej, Strach Klaudia, Myszkowski Michał (02:20:14)
II miejsce- Krzyżek Magdalena, Solarski Tomasz, Bogacz Magdalena, Kraska Karol (02:22:67)
III miejsce- Kukuła Natalia, Snopkowski Jakub, Krzeszowska Julia, Dąda Aleksy (02:23:05)

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała 12 osobowa komisja sędziowska w składzie: Teter Julia, Boczula Alicja, Paszko Alicja, Tysa Natalia, Mazurkiewicz Katarzyna, Gurdak Paulina, Śnieżyńska Julia, Kiełb Jan, Anna Paczocha, Maria Rożek, Piątkowska Emila, Ziarko Wiktoria oraz ratownicy WOPR-u, którym bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że i w bieżącym roku, w grudniu 2020 r., pomimo sanitarnych obostrzeń, odbędzie się V  Memoriał Pływacki im. Józefa Salika.