Hetman Złotą Szkołą w Rankingu Perspektyw (styczeń 2020 r.)!

9 stycznia 2020 r. „Perspektywy” ogłosiły Rankingi szkół ponadgimnazjalnych, zarówno w kategorii liceów, jak i techników.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, szkoły uzyskiwały „punkty rankingowe” głównie za wyniki matury, ale także za osiągnięcia olimpijskie (liczą się jedynie olimpiady „ministerialne”!). W głównym Rankingu Liceów Ogólnokształcących ogłoszono listę 1000 najlepszych liceów. Od ubiegłego roku wydłużono listę szkół, które zdobyły złotą tarczę. Zawsze ten tytuł przysługiwał stu najlepszym szkołom w Polsce, ale od ubiegłego roku kapituła przyznaje go aż dwustu szkołom.

Z przyjemnością informujemy, że tradycyjnie nasz „Hetman” znalazł się na podium, uzyskując 3 miejsce w województwie podkarpackim, za liceum z Rzeszowa i Krosna.

W kraju uplasowaliśmy się na wysokiej 54. pozycji, tym samym uzyskując tytuł „Złotej Szkoły”. Warto dodać, że w województwie podkarpackim 4, w lubelskim 5 i w świętokrzyskim jedynie 2 szkoły znalazły się w najlepszej setce polskich liceów.

To pokazuje, w jakim wąskim gronie najlepszych znalazła się nasza Szkoła. Jeśli chodzi o Ranking Maturalny, w którym zostały przedstawione wyniki najlepszych 300 liceów w tej kategorii, nasza Szkoła zajęła 66 miejsce w Polsce a 2. na Podkarpaciu! W tym miejscu jeszcze raz chcemy podziękować i pogratulować naszym ubiegłorocznym Maturzystom uzyskania doskonałych wyników z egzaminów maturalnych. W Rankingu Olimpijskim możemy zobaczyć wyniki najlepszych dwustu szkół w Polsce w tej kategorii, przy czym w tej klasyfikacji uwzględniono zarówno licea, jak i technika. Niezmiennie nasza Szkoła w tej kategorii uplasowała się w pierwszej pięćdziesiątce, tym razem zdobywając 40 miejsce w Polsce i 3. w naszym województwie. Co ciekawe jedynie 9 szkół z Podkarpacia osiągnęło znaczące sukcesy w olimpiadach i zostało uwzględnione w tym Rankingu. Gratulujemy naszym Olimpijczykom sukcesów olimpijskich w ubiegłym roku szkolnym i trzymamy kciuki za powodzenie w tegorocznych zmaganiach, bo już wiemy, że liczna grupa uczniów awansowała do etapów okręgowych z wielu przedmiotów.

Jeszcze raz gratuluję wszystkim Uczniom, ale też wspaniałym Nauczycielom, dzięki którym nasz „Hetman” rokrocznie plasuje się w gronie najlepszych liceów w Polsce. Tak trzymajmy!

Paweł Dobrowolski