Brązowy Wilk dla „Nakręcamy Eko”

W ogólnopolskim Rankingm szkół kompetencji przyszłości „Hetman” znalazł się w pierwszej setce innowacyjnych placówek. W Wielkim Finale Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” przyznano nagrody (Złotych i Srebrnych Wilków) dla najlepszych zespołów i najciekawszych projektów społecznych.  Spośród zrealizowanych w naszej szkole projektów najwyżej oceniono „Nakręcamy Eko” – przygotowany przez czwórkę uczniów z klasy II „c”: Justynę Kosior, Aleksandrę Ciżyńską, Piotra Paradowskiego i Jana RadoniaDo nich też powędruje zaszczytna nagroda w postaci statuetki Brązowego Wilka. Warto przypomnieć, że wyróżniona grupa przygotowała projekt ekologiczny, w ramach którego przeprowadziła szereg lekcji z najmłodszymi na temat segregacji śmieci oraz dzięki pozyskanym środkom zakupiła dla miasta nakrętkomat – początkowo umiejscowiony obok pomnika Bartosza Głowackiego, obecnie przeniesiony na ulicę Kwiatkowskiego, w okolice targowiska. Pozyskane ze zbiórki nakrętek fundusze przeznaczone są na pomoc osobom niepełnosprawnym. O społecznej wadze projektu niech świadczy fakt, że „nakrętkowe seduszko” od inauguracji akcji błyskawicznie zapełniało się nakrętkami i było już kilkakrotnie opróżniane. Gratulujemy!