Wyróżnione prace językowe

Po długiej debacie ocenione zostały przez nauczycieli językowców prace wykonywane podczas Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.

Grupy składające się z uczniów władających różnymi językami wyjaśniały, w sposób plastyczny bądź opisowy, zadania wylosowane spośród 3 kategorii – potrawa, miejsce warte odwiedzin, idiom. Przy ocenie pod uwagę była brana zgodność z tematem oraz pomysłowość wykonania.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

W języku angielskim:
  • Potrawa: WHITE TEA (herbata z mlekiem)  grupa 1 z klas 2 oraz CROQUE MADAME  (jaja na toście) grupa 8 również z klas 2
  • Miejsce: BATH grupa 9 z klas 3
  • Idiom: Sitting duck (łatwy cel) grupa 10 z klas 2
W języku francuskim:
  • Potrawa: BOUILLABAISSE (zupa rybna) grupa 10 z klas 1
W języku hiszpańskim:
  • Potrawa: TACOS DE TRIPA (flaczki w tortilli) grupa 2 z klas 2;
  • Miejsce: A CORUÑA grupa 6 z klas 2 oraz MARBELLA – brak informacji o grupie
  • Idiom: Ser un glotón (być żarłokiem) grupa 4 z klas 3
W języku łacińskim:
  • Potrawa: LIBUM (słodki sernik) grupa 7 z klas 3
  • Miejsce: CALISSIA (KALISZ) grupa 4 z klas 2
  • Idiom: Mente captus (chory na umyśle) grupa 6 z klas 1
W języku niemieckim:
  • Potrawa: WIENER SCHNITZEL (sznycel wiedeński) grupa 6 z klas 1
  • Miejsce: SALZBURG grupa 4 z klas 2
  • Idiom: NUR BAHNHOF VERSTEHEN (nic nie rozumieć) grupa 10 z klas 3
W języku włoskim:
  • Miejsce: VERONA grupa 8 z klas 2 oraz PIZA grupa 8 z klas 3
  • Idiom: AVERE LA TESTA TRA LE NUVOLE (mieć głowę w chmurach) grupa 5 z klas 1

P.S. Nauczyciele otrzymają informacje o wyróżnionych grupach i wpiszą ocenę z aktywności! Za prace w j. angielskim noty będą wpisane z j. angielskiego, za pozostałe prace oceny winny być wpisane w tzw. drugim języku. Jeśli ktoś chodzi np. na język niemiecki, a praca jego grupy została wyróżniona w innym języku np. j. francuskim, to otrzyma notę z j. niemieckiego. Podobnie z j. łacińskim, którego nie uczą się uczniowie klas 1 – proszę wówczas zgłosić się do nauczyciela języka drugiego.