Szkolny Dzień Chłopaka

,,[…] W każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec” – Douglas Kennedy

W Kalendarzu Świąt Nietypowych 30 września widnieje jako ,,Dzień Chłopaka” – to świetna okazja, by umożliwić męskiej części naszej szkolnej społeczności obudzenie w sobie wspomnianej chłopięcości. W związku z tym, Sejmik Uczniowski, w imieniu wszystkich pań i dziewcząt, składa Chłopcom (tym nastoletnim, jak i nieco starszym – pedagogicznym, jak i niepedagogicznym pracownikom szkoły) najserdeczniejsze życzenia. To m.in. Waszej ciężkiej pracy, poświęceniu oraz pozytywnemu nastawieniu zawdzięczamy niezastąpioną atmosferę, która panuje w tej placówce. Życzymy zatem mnóstwa energii i optymizmu, poczucia satysfakcji z osiąganych celów, a przede wszystkim szacunku i życzliwości ze strony innych.

Świętowanie Dnia Chłopaka nie mogłoby się odbyć bez humorystycznego akcentu, dlatego przedstawicielki Sejmiku Uczniowskiego zorganizowały z tej okazji kilka zabaw, które miały na celu uprzyjemnienie chłopcom tego wyjątkowego dnia. Wzięli więc oni udział w międzyklasowym konkursie, w którym każdy z reprezentantów mierzył się z konkurentami w wykonywaniu następujących czynności: zaplatanie jak najpiękniejszego warkocza swojej koleżance, zapinanie i składanie koszuli na czas (mama mogłaby być dumna), malowanie sobie paznokci. Każdą z konkurencji oceniały uczennice oraz nauczycielki. Do finału zakwalifikowano trójkę uczniów: Huberta Lasotę z klasy 4B, Mateusza Łobodę z klasy 2B oraz Karola Wojtala – przedstawiciela klasy 3B, który wygrał cały konkurs. Na wszystkich, którzy wzięli udział w zawodach, czekał słodki poczęstunek, a dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe w postaci zestawów skarpetek.

Gratulujemy serdecznie i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku! (R. Dziura)