Pokolenie zmiany

W miniony piątek z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego odbyła się pierwsza w historii szkoły debata. Tematem były zmiany pokoleniowe i ich przejawy

We wspomnianym wydarzeniu szanse wypowiedzenia miały osoby reprezentujący różne pokolenia w tym boomerzy, milenialsi  i zoomersi. Świat minionej epoki przedstawiły  pani  Anna Niedźwiedź, oraz pani Elżbieta Chabel, natomiast głosem Pokolenia Z byli Hania Tenderowicz, Julia Wolanin, Nikodem Szala- Jagiełło i Kacper Leboda.

Na początku debaty przedstawiono podział na generacje, który miał na celu zwrócenie uwagi na różnice w systemie wartości występujące między poszczególnymi generacjami. Celem spotkania było wzajemne poznanie i zrozumienie, które w perspektywie może ułatwić komunikację z przedstawicielami poszczególnych pokoleń oraz pomoże uniknąć konfliktów.

W  trakcie debaty uczestnicy pokazywali różne stanowiska kilku spornych aspektów. Jednak w większości przypadków dało się odczuć, że konflikt pokoleń jest nieco rozdmuchany, ponieważ w wielu pytaniach uczniowie i nauczyciele byli ze sobą zadziwiająco zgodni. Debata pokazała, że nasze  relacje  są  oparte na dialogu oraz wzajemnym zrozumieniu.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu osobom w szczególności prowadzącym Roksanie Dziurze i Iwo Czechowi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sejmikowe inicjatywy.