Niezapominajki, czyli rozmowy istotne

Co dalej po maturze? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie klasy  3a w trakcie spotkania on-line z Panią Alicją Zalewską, absolwentką „Hetmana”, prawniczką, kulturoznawcą, poetką.

W ramach  cyklu „Lubimy rozmawiać” od kilku lat odbywają się w naszej szkole spotkania z ciekawymi ludźmi. Wśród zapraszanych gości często pojawiają się absolwenci „Hetmana”. Wiadomo przecież, że nic nie działa bardziej motywująco niż przykład. W tym wypadku przykład starszych kolegów, którzy w interesujący sposób pokierowali swoim życiem i z pasją realizują się zawodowo, osiągając przy tym spektakularne sukcesy. Pandemia zmieniła nieco charakter owych spotkań, przeniosły się one do sieci, ale chyba udało się zachować ich kameralny, życzliwo-koleżeński klimat.

26 listopada klasa 3a miała właśnie okazję porozmawiać z Panią Alicją Zalewską – warszawską prawniczką, specjalizującą się m.in. w zagadnieniach ochrony danych osobowych. Wszechstronne zainteresowania zaproszonego gościa (dwa ukończone kierunki studiów – kulturoznawstwo i prawo) oraz literackie zamiłowania (nagrody, np. świeżutko zdobyta w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Środek wyrazu” 2020) dawały słuchaczom szansę na zadawanie różnorodnych pytań. A te dotyczyły zarówno informacji o studiach kulturoznawczych i prawniczych, jak i gustów muzycznych rozmówczyni czy poznanych przez nią postaci ze światka celebrytów.(rd)