Na sportowo

W środę młodzież naszej szkoły, która nie była zaangażowana w organizację Dnia Otwartego, miała możliwość skorzystania z zajęć sportowych organizowanych na obiektach MOSiR. Cztery drużyny męskie zgłosiły się do turnieju piłki  nożnej. Rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze wygrała  drużyna  „4xA” z klasy 4a w składzie: Jakub Tarkowski, Mateusz Tarkowski, Arkadiusz Małek i Adam Sierant. Kolejne miejsca zajęły: II m. drużyna „Mix trzecie” (Alan Jajko, Adam Ziętek, Jan Gospodarczyk i Stanisław Wasiuta); III m. drużyna „Pierwszaki” (Oskar Niezabitowski, Bartosz Polnicki, Karol Bąk i Kacper Półgrabia). Poza podium usytuowała się drużyna „DARUM GOAT” z kl. II d (Jan Bokwa, Jakub Szulich, Patryk Jasłowski, Mateusz Piotrowski i Bartłomiej Sudoł). Rozegrano jeszcze mecz w piłkę siatkową klas III contra klasy I i II. Tutaj również obycie zawodnicze, zgranie oraz doświadczenie pozwoliło klasom trzecim wygrać 2:0 w setach, jednak zawodnicy klas pierwszych i drugich walczyli bardzo dzielnie. Różnica wyniku wynosiła 7 punktów. Podczas rozgrywek w piłkę nożną i piłkę siatkową, koordynowanych przez p. Dorotę Skórską, pozostali uczniowie pod opieką ks. Macieja Charabina aktywnie spędzali czas, grając w tenisa stołowego oraz gry rekreacyjne z wykorzystaniem stołów i rakietek do tenisa. Spragnieni aktywności fizycznej wykorzystali czas na hali sportowej jak najkorzystniej dla siebie. Wszak najważniejsze to – w zdrowym ciele, zdrowy duch!