Mikołajkowy DDD (Dar Dla Darka)

O tym, że warto pomagać a przy tym świetnie się bawić, spędzić ze sobą czas w miłej atmosferze przekonali się uczniowie klas IB i IC, którzy wzięli udział w 6 edycji Mikołaja Facebookowego, prowadzonego przez DPS w Mokrzyszowie. Inicjatywa ta ma na celu spełnić marzenia chłopców – przebywających w tamtejszej placówce i polega na znalezieniu Mikołaja, który przyniesie paczkę z wymarzonymi przez podopiecznych prezentami.

W miniony piątek w rolę Mikołajów wcieliła się grupa młodzieży z dwóch pierwszych klas z wychowawczyniami Panią Katarzyną Łazowską i Panią Renatą Kozdrą-Labą. Mikołaje z Hetmana w trakcie przygotowania prezentów, ustalania szczegółów, szukania pomysłów na niespodzianki, podpisywanie własnoręcznie wykonanej kartki z życzeniami i wreszcie pakowania paczek – Daru Dla Darka, oprócz satysfakcji ze wspólnie realizowanego zadania mieli świadomość wykonywania czegoś ważnego i potrzebnego. Atmosfera zbliżających się Świąt udzieliła się wszystkim uczestnikom tej akcji.

To był dobry moment, żeby przypomnieć sobie jak ważne jest dzielenie się radością i wsparciem z tymi, którzy mogą potrzebować trochę więcej uwagi. Zaangażowanie uczniów jest przykładem nie tylko aktywności społecznej, ale również postawy opartej na empatii i gotowości do podjęcia działań na rzecz innych.

Brawo pomocnicy – prawdziwy Mikołaj do Was też w tym roku przyjedzie😊.

Dziękujemy Panu Konradowi Kowalowi za pomoc w przewiezieniu paczek.