Jubileusz Konkursu „Wygraj Sukces” z Hetmańskim akcentem!

Dawno, dawno temu…, a dokładnie w roku 1996 Jarosław Piątkowski wpadł na pomysł, by zacząć pisać piosenki dla dzieci i młodzieży, a następnie wydawać je w formie, najpierw kasety magnetofonowej, a później płyt tak, by każde dziecko nawet w najmniejszej miejscowości lub wiejskich ośrodkach kultury miało możliwość śpiewania przy pomocy profesjonalnego akompaniamentu, czyli tzw. półplaybacków. Pamiętajmy, że były to czasy jeszcze przed Internetem, dostępem do YouTuba i innych platform pełnych wersji instrumentalnych i karaoke. Jedyną opcją było znalezienie muzyka, który zgodziłby się stworzyć podkład dla danej osoby, ale wiązało się to z dużymi kosztami i nie każdy mógł sobie na to pozwolić. Wtedy też zrodził się pomysł, by powstał Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”, który, jak się okazało, stał się jedną z najważniejszych imprez muzycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce. Nikt wtedy nie śmiał nawet pomyśleć, że Konkurs, na początku stworzony jedynie dla dzieci z ówczesnego województwa tarnobrzeskiego, już w trzeciej edycji będzie konkursem ogólnopolskim.

I tak właśnie w tym roku, po raz 25, została wydana kolejna płyta ze specjalnymi, premierowymi piosenkami i podkładami, a Festiwal i jego organizatorzy świętowali Srebrny Jubileusz.

W minioną sobotę, 21 listopada, na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury miał miejsce wspaniały Koncert Jubileuszowy, który przez obecną, bardzo trudną sytuację związaną z koronawirusem, mógł odbyć się jedynie online. Widzowie mogli „w sieci” śledzić transmisję na żywo. Mnóstwo wspomnień, wzruszeń i pięknych dźwięków. Pierwszy raz w historii festiwalu koncert galowy w całości zagrany został przez profesjonalny band pod kierownictwem Michała Jurkiewicza.

I tu nie sposób nie wspomnieć o akcentach hetmańskich, które pojawiły się w czasie imprezy.

Michał Jurkiewicz, wspaniały krakowski muzyk,  od lat juror w konkursie „Wygraj Sukces”, kilka lat temu napisał muzykę do naszego  pięknego hetmańskiego hymnu Szkoły, którego autorem słów jest absolwent Michał Kotwica. Ale to nie jedyna niespodzianka. W gronie wokalistów, którzy swoimi głosami uświetnili ten wieczór poświęcony prezentacji najpiękniejszych 18 piosenek z płyt „Wygraj Sukces”, była m.in. pisząca te słowa – Kamila Wolska, od 6 roku życia nagrywająca piosenki na płyty „Wygraj Sukces”, a prywatnie córka pomysłodawcy Konkursu, która również współprowadziła koncert. Należy wymienić w tym gronie absolwentki Hetmana: Dianę Ciecierską, biorącą udział aż 12! razy w konkursie, która zdobyła na przestrzeni lat wiele nagród, łącznie z tą najważniejszą na całym Festiwalu, czyli Grand Prix, w roku 2013, Natalię Ciecierską także zdobywczynię niezliczonej ilości nagród i wyróżnień w Konkursie (tylko w tym roku 3 miejsce w IV kategorii wiekowej), Dagmarę Czechurę i uczennicę 2 klasy liceum – Emilię Piątkowską, cieszącą się, tak samo jak poprzedniczki, wieloma sukcesami i nagrodami na muzycznym koncie.

Z jednej strony ogromna radość, że to wydarzenie jednak się odbyło i uczciliśmy minione 25 lat, ale z drugiej strony pozostał taki trochę żal, gdyż impreza przebiegała bez publiczności, braw i tej energii, którą mają w sobie widzowie, kiedy słuchają i oklaskują wokalistów. Pierwszy raz taka ważna impreza odbyła się w pustej sali widowiskowej. Mam nadzieję, że widownia przed komputerami, tabletami i smartfonami czuła to wzruszenie pomysłodawcy konkursu Jarosława Piątkowskiego i wszystkich występujących na scenie. Bo nie były to przypadkowe osoby. Muzycy, wykonawcy, ekipa techniczna to grupa przyjaciół. „Team”, który zrobił wszystko, by ten Jubileusz uczcić profesjonalnym koncertem, podziękowaniami i wspomnieniami z 25 lat.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie przy tej realizacji i widzom za 2 godziny muzycznej uczty. Może kiedyś uda się to powtórzyć z niezastąpioną publicznością? Byłoby cudownie!

Kamila Wolska

P.S. Wspaniałe fotografie z Koncertu Jubileuszowego 25 Konkursu Piosenki “Wygraj Sukces” utrwalone okiem @Mariusza Dyszlewskiego❤️❤️❤️ można obejrzeć na stronie organizatorów.