Gloria – świąteczny teledysk

Najpiękniejsze święta to z pewnością Święta Bożego Narodzenia, kolorowe, pachnące, muzyczne. Wiemy też doskonale, że nic nie wprawia w świąteczny nastrój tak dobrze, jak wpadająca w ucho muzyka, którą promują świąteczne klipy. Tak bardzo kochamy te nastrojowe piosenki, że zaczynamy ich słuchać już od listopada, czyniąc powoli przygotowania do radosnego świętowania. Mamy swoje hity, wśród nich z pewnością są: „Last Christmas” Wham!, „All I Want for Christmas Is You” w wykonaniu Mariah Carey czy „Jingle Bell Rock”. Popularne bożonarodzeniowe utwory stanowią dobrą inspirację do nagrywania nowych aranżacji. I takie świąteczne projekty udało się również zrealizować w Hetmanie. Jeszcze za czasów gimnazjum była to jednominutowa piosenka świąteczna, za którą hetmańska grupa zdobyła wyróżnienie w stolicy, a w 2019 teledysk Mario, Ty już wiesz. W ubiegłym roku udało się nagrać świąteczny teledysk „Feliz Navidad”. A to wszystko dzięki pomysłom pani Kamili Wolskiej oraz zaangażowaniu dużej grupy uczniów i nauczycieli z hetmańskiego grona. Jakie wyzwanie podjęła nasza muzykująca ekipa na tegoroczne Święta? Podczas opłatkowego spotkania 22 grudnia br. mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć wykonanie utworu „Gloria”. Śpiewali (w kolejności alfabetycznej, a nie wykonania): Blanka Bobula, Weronika Czechura, Natalia Gazda, Magdalena Mroczka, Zuzanna Świstek, Michalina Tworek, Kamila Wolska i Maja Zioło. Nagranie zostało zrealizowane w Sudio Pro-Media pana Jarosława Piątkowskiego, nagraniem video i edycją zajęli się panowie: Adam Kunysz i Grzegorz Serwan. Do realizacji całości zaangażowała się dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Hetmana. Nad wszystkim czuwała pomysłodawczyni tego projektu pani Kamila Wolska.

Nucąc „Gloria”, słowami piosenki składamy życzenia:

Świętości Świąt na każdy dzień,
Miłości więcej i szarości mniej
Na każdy dzień świętości Świąt,
Nowego życia na Nowy Rok!