Dla Hetmańskich Maturzystów

Kochani Trzecioklasiści z Hetmana! 🙂

Nawet nie macie pojęcia, z jakim smutkiem piszę dzisiaj te słowa, że to już koniec Waszej przygody z Hetmanem! Tym bardziej, że nawet nie możemy się spotkać w szkole, aby się zobaczyć, uścisnąć dłoń, uśmiechnąć się do siebie, pogratulować, rozdać świadectwa i nagrody (a naprawdę jest za co!). Mało tego – nie tak miała wyglądać Wasza edukacja w liceum! Zamiast realizować nasz hetmański kalendarz, zawsze mocno napięty, z niezliczoną liczbą ciekawych wydarzeń, różnych imprez, spotkań pozalekcyjnych, wzajemną integracją, niestety od marca ubiegłego roku musieliśmy zmienić plany i dostosować się do sytuacji, jaka  przytrafiła się światu. Niemniej jednak trzeba przyznać, że pomimo przeciwności losu, stanęliście na wysokości zadania i robiliście wszystko, aby dobrze radzić sobie w tych trudnych, dla nas wszystkich, czasach. Wykazaliście się niesamowitą cierpliwością, zrozumieniem, odpowiedzialnością. Mimo wszystko zachowaliście dużo optymizmu i wiarę w to, że to co robicie, niezależnie od sytuacji, ma sens. Chciałem Wam za to wszystko w imieniu całej Kadry Pedagogicznej serdecznie podziękować.

Kiedy przyszliście do naszego liceum i daliście się poznać na obozie integracyjnym, wszyscy Wychowawcy stwierdzili jednogłośnie, że jesteście „SUPER ROCZNIKIEM„. I rzeczywiście potwierdzaliście tę opinię przez trzy lata. Osiągaliście liczne sukcesy na olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych. Wielu z Was angażowało się w różne inicjatywy szkolne. Stanowiliście trzon Sejmiku Uczniowskiego, zajmowaliście się szkolnym nagłośnieniem, prowadziliście po mistrzowsku mecze KTS (włącznie z kibicowaniem), byliście filarem szkolnej TV „Hetmaniak”. Byliście świetni wokalnie, instrumentalnie, aktorsko, tańczyliście, malowaliście, zajmowaliście się grafiką komputerową. Angażowaliście się w projekty społeczne, ekologiczne. Byliście Solidarni, pomagaliście wszystkim dookoła. Tworzyliście własne zbiory zadań, publikowaliście teksty literackie i poetyckie. Właściwie byliście wszędzie! Zawsze można było na Was liczyć. Jesteście bowiem, i jestem pewien, że zawsze będziecie, dobrymi ludźmi – otwarci, życzliwi, tolerancyjni, pomocni, kulturalni, sympatyczni…

Jak tu więc nie być smutnym, gdy taka wspaniała Młodzież żegna się z „Hetmanem”? Pozostaje jednak pamięć i miłe wspomnienia. Mamy nadzieję, że będziecie odwiedzać szkołę przy Dominikańskiej 7. Wiecie, że tutaj każdy absolwent jest mile widziany. Hetmaniakiem jest się bowiem od momentu wstąpienia w mury szkoły aż na zawsze!

Tymczasem jeszcze przed Wami parę egzaminów. Jestem przekonany, że jak co roku, również w tym, wyniki będą bardzo wysokie. Nie chcąc jednak zapeszać, pozwólcie, że w imieniu moich Szanownych Koleżanek i Kolegów nauczycieli życzę Wam: lekkości pióra podczas pisania wypracowań, świetnych pomysłów przy rozwiązywaniu zadań, trafnych decyzji w trakcie dokonywaniu wyborów i jasności umysłu na każdym egzaminie. Niech wyniki będą takie, aby pozwoliły Wam dostać się na studia, które chcielibyście w przyszłości podjąć po to, aby spełniać marzenia.

Jeszcze raz dziękujemy, że Was poznaliśmy, mogliśmy cieszyć się razem z Wami i wspólnie udało się nam wiele zrealizować, przeżyć piękne chwile. Wszak w życiu podobno piękne są tylko chwile…

Z wyrazami szacunku

Paweł Dobrowolski