21 września – Dzień Projektów Społecznych

Dzisiejszy szkolny dzień tematyczny upłynął pod znakiem projektów społecznych. Hetmańscy finaliści siódmej i ósmej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii” postanowili podzielić się zdobytą wiedzą. Stworzyli Punkt Informacyjny i podczas przerw chętnie udzielali wskazówek, jak rozpocząć działania projektowe i jak z sukcesem je sfinalizować.

Dla pierwszoklasistów przewidziana była osobna godzina spotkania z „trasowiczem”. Takim mianem określa się finalistę olimpiady, który decyduje się po zakończeniu projektu wyruszyć w trasę do wybranych szkół w Polsce, by tam dzielić się zdobytym doświadczeniem z zakresu zarządzania projektami. Do naszej szkoły zawitał Piotr z Krakowa. Z ogromnym zaangażowanie opowiadał, czym jest Olimpiada Praktyczna, jakie z niej płyną wymierne korzyści podczas rekrutacji na wyższe uczelnie w kraju. Wskazał także, jak zdobycie międzynarodowego certyfikatu z zarządzania projektami ułatwia studia zagraniczne czy znalezienie ciekawej pracy.

Uczestnicy spotkania uzyskali niezbędne informacje, więc pozostaje tylko czekać na wysyp nowych projektów. Teraz potrzeba tylko odważnie zrobić pierwszy krok. To nie Himalaje! Wielu przeszło tę drogę i opowiada o niej, jak o wspaniałej przygodzie. Dlaczego więc nie Ty?

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla innych, pragniesz wpływać na zmiany w najbliższym otoczeniu, lubisz pracę w grupie – Olimpiada Praktyczna jest dla Ciebie! Właśnie rozpoczynamy jej dziewiąta edycję.

Olimpiada Praktyczna „Zwolnieni z Teorii” uczy, jak zmienić siebie, kształci umiejętności niezbędne we współczesnym świecie i – co najważniejsze – pozwala mieć wpływ na otoczenie. Dodatkowo finaliści olimpiady otrzymują certyfikaty, które są honorowane przez wszystkie renomowane uczelnie na świecie. Poza tymi bardzo wymiernymi korzyściami z udziału w Zwolnionych jest jeszcze ogromna satysfakcja, że wykonało się zadanie, które przyczynia się do polepszenia jakości życia wielu ludzi.