Uwięziony ptak nie śpiewa

Hetmański akcent znalazł się w widowisku muzycznym „Uwięziony ptak nie śpiewa”, zaprezentowanym w Tarnobrzeskim Domu Kultury w miniony czwartek – 9 listopada. Jego organizatorem było Stowarzyszenie ESTEKA, reżyserii zaś całego przedsięwzięcia podjął się zaprzyjaźniony z naszą Szkołą Jarosław Piątkowski.  Członkowie szkolnego chóru Vox Hetmaniae, w składzie: Roksana Dziura, Weronika Furdyna, Patrycja Gorczyca, Klaudia Huk, Magdalena MroczkaZofia Nowicka, Aniela Roman, Zuzanna Świstek, Emil Trela, Michalina Tworek, Julia Wolanin, Maja Zioło, dołączyli do osób występujących na scenie TDK. Artyści, wśród nich Barbara Garstka, Basia Giewont, Joanna Gorzała, Basia Janyga, Rafał Szatan i Marcelina Woźna, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz piosenki z płyty „Uwięziony ptak nie śpiewa” przygotowanej w okresie pandemii. Można było również usłyszeć nowe aranżacje znanych utworów patriotycznych jak: „Rozkwitały pęki białych róż”, „Wojenko, wojenko” czy „Deszcz, jesienny deszcz”. Była to doskonała okazja do uczczenia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak i do pokazania tego, że o wolność musimy dbać, nie jest nam ona bowiem dana raz na zawsze, co potwierdza choćby sytuacja wojny toczonej za naszą wschodnią granicą. O przygotowanie naszych śpiewających głosów zadbały p. Joanna Szpyt i p. Kamila Wolska.  Wykonawcom towarzyszył zespół muzyczny prowadzony przez Michała Jurkiewicza, autora muzyki do naszego szkolnego hymnu. Technicznie wspierali organizatorów imprezy Igor Bakalarz i Hubert Kieliszek.

Więcej na ten temat znajdziemy w lokalnej prasie (Echo Dnia i Gość Niedzielny) oraz na stronie Telewizji Lokalnej TVL.  Zachęcamy do obejrzenia fotograficznej galerii p. Mariusza Dyszlewskiego, znajdującej się na stronie Echa Dnia. Z niej zaczerpnęliśmy zdjęcie naszych wykonawców.