Stypendia Rady Szkoły przyznane!

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować,  że w dniu 15 stycznia, na posiedzeniu Rady Szkoły, zostały przyznane stypendia dla uczniów klas drugich i trzecich naszego ,,Hetmana”.

Wpłynęło aż 39 wniosków. Po wnikliwej analizie i ocenie kandydatów, Rada Szkoły postanowiła nagrodzić  21 osób z najwyższą punktacją.

Przypomnijmy, że stypendia wędrują co roku do uczniów, którzy w sposób szczególny angażują się w pracę na rzecz innych, zespołu klasowego, szkoły. Reprezentują naszą placówkę na zewnątrz, działają czynnie w wolontariacie, dbają o własny rozwój. To takie osoby, na które zawsze można liczyć, niezwykle aktywne w szkole i nie tylko.

Nie oznacza to że Ci, którzy nie znaleźli się w gronie nagrodzonych, nie spełniali wspomnianych kryteriów. Niestety bardzo duża liczba wniosków, przy jednocześnie ograniczonym budżecie, sprawiła, że Rada Szkoły musiała dokonać wyboru. Jest to zawsze bardzo bolesne, gdy trzeba postawić kreskę, ale taka była konieczność. Trzeba przyznać, że wszyscy, którzy ubiegali się o stypendium, to osoby godne naśladowania i wzory dla wszystkich ludzi młodych, nie tylko uczniów naszego liceum. Bardzo się cieszymy, że jesteście z Nami. To głównie dzięki Wam, nasze liceum ma niepowtarzalny klimat, którego nie da się ,,podrobić” J

Przy tej okazji , w imieniu całej Społeczności ,,Hetmana”, chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy dokonali odpisu 1% podatku za rok 2019, na rzecz naszej szkoły. To dzięki tym środkom, Rada Szkoły, już od pięciu lat, może wyróżniać uczniów, przyznając stypendia. Takie stypendium, to nie tylko ,,zastrzyk finansowy” dla młodzieży, ale też promocja pięknych prospołecznych postaw.

 

Rada Szkoły