Koło modelarsko-wargamingowe na niepołomickich ,,Polach Chwały’’

Koło modelarsko-wargamingowe na niepołomickich ,,Polach Chwały’’ 

Drugi turniej czwartej edycji historycznej gry bitewnej ,,Wrzesień 1939’’, został rozegrany w miniony weekend (24.09.2022) w Niepołomicach koło Krakowa. Był on obok świetnych wyników, również wielkim przeżyciem i lekcją historii dla naszych uczniów.

,,Pola Chwały’’ od początku są organizowane przez miłośników historii i wojskowości, których pasje realizują się na różne sposoby. Jedni z nich odtwarzają historyczne oddziały wojskowe, szyją mundury i rekonstruują bitwy, inni robią to samo w skali makiety, a jeszcze inni na planszach do gry. Kolejni budują modele, śpiewają stare pieśni i tańczą albo piszą książki i prace naukowe. Dla nich wszystkich historia jest ważnym elementem życia, pasją i radością, którą chcą się dzielić z innymi.

Impreza obejmowała obok zamku na, którym rozgrywaliśmy turniej, całe centrum miasta. Niepołomice na trzy dni stały się wielkim, kolorowym i wielonarodowym garnizonem, a na jego ulicach można spotkać rycerzy i żołnierzy z różnych epok i krajów oraz wozy bojowe, które zwykle możemy podziwiać jedynie w muzeach.

Wyniki turnieju przedstawiają się też rewelacyjnie.

I miejsce – Michał Leniart (klasa 3a)

II miejsce – Grzegorz Rawski (klasa 3d)

(tc)