Żeglarskie pasje

Podczas XV Gali Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego, która odbyła się w połowie marca br. w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie, wręczono stypendia sportowe za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku 2023. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy żeglarki związane z Hetmanem – ubiegłoroczna absolwentka Lilly May Niezabitowska oraz trzecioklasistka Blanka Bobula i drugoklasistka Zosia Michałeczko. Wszystkie są zawodniczkami Jacht Klubu Kotwica w Tarnobrzegu. Gratulujemy sukcesów, zdobytych tytułów i medali, m.in. podczas Mistrzostw Polski 2023, a przede wszystkim podziwiamy pasję i ogromne zaangażowanie we własny rozwój, pozwalające pogodzić obowiązki szkolne z zajęciami sportowymi. Brawo, Dziewczyny!

Tym bardziej miło jest nam przekazać informację z ostatniej wręcz chwili, iż Lilly May Niezabitowska została mistrzynią Europy do lat 21 w olimpijskiej klasie ILCA 6 podczas Mistrzostw Europy rozegranych w Pollensa na Majorce. Gratulujemy tego niezwykłego osiągnięcia i trzymamy kciuki za kolejne starty. Życzymy sprzyjających wiatrów oraz spełnienia kolejnych marzeń dających satysfakcję i radość, którą tak widać na Twojej twarzy, Lilly!

Zdjęcia pobrano z facebookowej strony Jacht Klubu Kotwica, któremu również gratulujemy sukcesów tak zdolnych zawodniczek!

Zainteresowanym polecamy do obejrzenia wywiad z naszymi żeglarkami, przeprowadzony w ubiegłym roku przez HetManiak TV.