Zatroszczmy się o pszczoły!

W ramach tegorocznej odsłony Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii” ruszył w naszej szkole m.in. projekt społeczny „Brzęcząca Harmonia”. Realizują go, z zapałem godnym wyróżnienia, cztery uczennice z klas pierwszych: Oliwia Piwińska, Emilia Mikula, Jagoda Babińska i Emilia Kutowicz. Ich ostatnim przedsięwzięciem był zorganizowany 19 marca „Miodowy kiermasz”. Oto, co o swojej inicjatywie napisały pomysłodawczynie wydarzenia.

Kto wetknie nos do ula, wkrótce odkryje, że pszczoły mogą być pryzmatem, przez który można spojrzeć na cały świat. (S. Hambro ,,Świat według pszczół”)

Choć niewielkie, odgrywają ogromną rolę w przyrodzie. Przynosząc pyłek z kwiatów, umożliwiają zachowanie bioróżnorodności. Bez ich pracy wiele gatunków roślin nie mogłoby się rozmnażać i wydawać owoców. Chcąc zapewnić wsparcie naszym brzęczącym przyjaciołom i popularyzować wiedzę na ich temat, przystąpiłyśmy do projektu ,,Brzęcząca Harmonia”, bo jak mówi popularne powiedzenie: ,,Kto ma pszczoły, ten ma świat wesoły”.

W ramach akcji, we wtorek w naszej szkole odbył się MIODOWY KIERMASZ. Nie zabrakło na nim zdrowego miodu, słodkich przekąsek oraz rękodzieła – haftowanych pszczół, makramowych breloczków, szydełkowych kwiatów, zakładek do książek. Dzięki kiermaszowi mogłyśmy pokazać, jak wielką rolę odgrywają pszczoły w naszym życiu. Zebrane pieniądze przeznaczymy między innymi na zakup nasionek roślin miododajnych, które wykorzystamy w akcji ,,Zaproś pszczołę do domu”. Ma ona na celu nasadzanie roślin w przydomowych ogródkach i na balkonach.

Serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc i wsparcie w planowaniu i realizacji Miodowego kiermaszu: pani wychowawczyni Renacie Kozdrze – Labie za nieustanną motywacje i uśmiech, pani Renacie Dąbrowskiej za miłe słowo i motywację, koleżankom i kolegom z klasy I c, całej społeczności „Hetmana” – wszystkim, którzy włączyli się w kiermasz. Dziękujemy również Panu Prezydentowi Tarnobrzega Dariuszowi Bożkowi za chęć współpracy i przychylne spojrzenie na nasze pomysły.

Dzięki Wam możemy dalej realizować nasze miodowe pomysły, o których już wkrótce się dowiecie….

Oliwia Piwińska, Emilia Mikula, Jagoda Babińska, Emilia Kutowicz

 Zespół Brzęcząca Harmonia