Za górami, za lasami, za dolinami

Za górami, za lasami, za dolinami… tak często zaczynały się bajki czytane nam w dzieciństwie przez rodziców czy dziadków. Rozbudzały wyobraźnię i dawały wstęp jakby do innego świata, a bohaterowie ulubionych historii stawali się przyjaciółmi na wiele lat. Nie da się ukryć, że chętnie wracamy do czasów beztroski w myślach, w słowach… a zwłaszcza podczas Dnia postaci z filmów i bajek. I o tym właśnie mogliśmy przekonać się 12 marca podczas nietypowego spotkania różnych osobistości, zainspirowanego przez Sejmik Uczniowski. Bo gdzież mógł spotkać się Shrek z Myszką Micki, Harrym Potterem czy postaciami z „Matrixa” poza studiem filmowym? Na szkolnym holu w „Hetmanie”! Tu doskonale było widać, iż pomysłowość hetmaniaków jest nieograniczona, nieprzewidywalna i wręcz fantastyczna. Nie brakło elfów, wróżek, księżniczek,  smerfów, rycerzy, robotów, misiów, myszek itp. Za najciekawsze zaś indywidulane kreacje uznano – Siostrę Kopciuszka w wykonaniu Igi Kwarciany (3d), biskupa z „Ojca Mateusza” w osobie Janka Drysia (1a) oraz Kapelusznika zaprezentowanego przez Jagodę Babińską (1c). W konkurencji zespołowej brawa i słodkości otrzymali – silna ekipa „Shreka” w składzie: Kacper Dybus (3d) jako Shrek, jego ukochana Fiona Wiktoria Orlińska (3c), Julia Tworek (3d) jako Lord Farquaad, Klaudia Huk (3c) prezentująca się jako Książę, Agnieszka Kotulska (3b) w roli Ciastka, Roksana Dziura (3b) jako Kot w butach, Karol Wojtal (3b) ucieleśniający Ślepą Myszkę. Ponadto niezwykle sprawna okazała się drużyna z „Toy Story”, którą zaprezentowały dziewczyny z klasy 2a: Milena Oleksy, Tatiana Sadecka, Aleksandra Żurek. Technicznie bezkonkurencyjni byli chłopcy z 3d – Iwo Czech, Kacper Kowalski i Krzysztof Kos, konstruktorzy i odtwórcy pociągu Tomka. Poza konkurencją wyróżnić należy nauczycielskie kreacje – pana dyrektora, Pawła Dobrowolskiego, jako Kota w butach, panią Marzenę Sarzyńską w roli Trynity z „Matrixa” oraz Hermionę z „Harrego Pottera” w wykonaniu pani Anny Niedźwiedź. Na zakończenie dodać tylko można, iż wszyscy żyli długo i szczęśliwie… i oby nam się to spełniło!