XXIII edycja projektu CEMS Chance

W maju odbyła się XXIII edycja projektu CEMS Chance, której uczestnikami byli Martyna Piekarska (1b) oraz Łukasz Cyganek (1d). Pierwsza część projektu CEMS-u polegała na zapoznaniu się ze swoimi mentorami, integracji z pozostałymi laureatami projektu oraz na uczestnictwie w wykładach, a wszystko działo się w trybie online. Druga część projektu polegała na przyjeździe do Warszawy, gdzie uczestnicy w ciągu 4 dni mieli okazję zwiedzić stolicę, poznać wiele inspirujących ludzi oraz zdobyć wiedzę w zakresie projektów społecznych, inwestycji na giełdzie oraz zakładania własnych biznesów.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją uczestników.

Łukasz: Wyjechałem do Warszawy na projekt CEMS Chanse po namowie znajomych. Przed częścią stacjonarną były zajęcia online i rozmowy z własnym mentorem, co też mnie zachęciło do udziału. Bardzo się ucieszę, że się dostałem, bo poznałem wielu wspaniałych ludzi. W Warszawie chodziliśmy na prelekcje o różnych tematach, m.in o prowadzeniu biznesu i o tym, jak działać społecznie. Mieliśmy również zapewnione super atrakcje. Byliśmy na stadionie narodowym, w muzeum neonów, salonie gier i wielu innych miejscach. Przez cały czas przewijał się temat projektów społecznych i sami mogliśmy taki zrobić pod opieką mentora. Będziemy chcieli, aby projekt mojej grupy doszedł do skutku. Cały pobyt był wspaniały. Super spędzony czas z ludźmi, którzy chcą się rozwijać, cały core team o nas bardzo dbał i mogłem z nimi swobodnie rozmawiać. Naprawdę bardzo polecam.

Martyna: CEMS Chance jest bardzo rozwijającym projektem. Dzięki zajęciom prowadzonym przez psychologów oraz wykonanym testom każdy uczestnik poznał lepiej swoje mocne strony i dowiedział się, jak może wykorzystać je w osiąganiu postawionych sobie celów. Mieliśmy ponadto okazję poznać wiele inspirujących osób oraz ich historie, zaczerpnąć wiedzy w dziedzinie przedsiębiorczości oraz stworzyć własne projekty społeczne, które chcemy kontynuować, aby robić coś dobrego dla innych. CEMS Chance był naprawdę miłym doświadczeniem, a uczestnictwo w tej inicjatywie polecam każdemu.