X Szkolna Noc Filmowa

X Szkolna Noc Filmowa za nami! Obejrzany przez nas film pt. Ostatnia rodzina, nie należy do tych z gatunku łatwych, lekkich i przyjemnych. Wręcz przeciwnie. Konfrontuje nas z tematami, o których raczej nie chcemy na co dzień myśleć, takich jak starość, śmierć, przemijanie, sens życia, depresja…

Na pierwszym planie ukazane zostały ogromne pokłady emocji, miłości oraz relacje międzyludzkie, a także momenty destrukcyjne, traumatyczne i bolesne. Tłem historii stały się publiczne wizerunki ich bohaterów, z naciskiem na dokonania tych postaci: malarskie Zdzisława Beksińskiego oraz radiowe Tomasza Beksińskiego. To opowieść o rodzinie, która wiodła życie zwyczajne, choć bardzo wyjątkowe w swej zwyczajności.

Dzieląc się wrażeniami po projekcji filmu pokusiliśmy się wraz z naszą szkolną panią psycholog o nakreślenie portretu psychologicznego malarza i jego rodziny. Swoimi refleksjami i osobistymi wspomnieniami podzieliła się z nami p. Marzena Jarzyna, opowiadając m.in. o audycjach radiowych Tomka Beksińskiego, których słuchała „na żywo” w radiowej Trójce.

A w sobotę ciąg dalszy wrażeń – wyruszamy do Lublina na wystawę prac Zdzisława Beksińskiego!