Wyśpiewać sukces

Natalia Gazda, uczennica klasy 1b naszego liceum, to bardzo utalentowana młoda osoba. W ciągu ostatniego miesiąca wzięła udział w wielu konkursach i festiwalach wokalnych w całej Polsce. Jesteśmy dumni z jej osiągnięć!

18 listopada Natalia zdobyła 2 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki z lat ‘80, ‘90 i ‘00. Konkurs odbył się w Nowinach (woj, świętokrzyskie). Więcej informacji o przeglądzie można znaleźć m.in w Radiu Kielce czy w TVP Kielce. Tego samego dnia Natalia wyśpiewała 3 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej Polskiej i Ukraińskiej w Kielcach. Konkurs znalazł się pod patronatem honorowym Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UM Kielce oraz Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej UM Kielce. Należy również wspomnieć, że nasza wokalistka dostała się do finałowej piętnastki Ogólnopolskiego festiwalu Piosenki Patriotycznej “Moja Ojczyzna”, który odbył się 9 listopada w auli Politechniki Rzeszowskiej. Podczas koncertu finałowego wykonawcom towarzyszył zespół muzyczny po kierownictwem aranżera oraz pianisty, Tomasza Filipczaka.

Ponadto 8 listopada Natalia wzięła udział w Świętokrzyskim Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Odbył się on w Europejskim centrum bajki w Pacanowie. Nasza uczennica wyśpiewała 2 miejsce. Natalia zajęła również 1 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu “W Krainie Baśniowej Piosenki” w Nisku. Wszyscy uczestnicy byli oceniani przez profesjonalnych aktorów grających m.in teatrze Buffo w Warszawie oraz udzielających głosu do bajek oraz filmów. I na koniec informacja z minionego weekendu, 26 listopada odbył się Festiwal Słowa i Piosenki Patriotycznej „Biało – Czerwona” online. Natalia została laureatką nagrody głównej.

Natalce serdecznie gratulujemy wspaniałych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne festiwale oraz przeglądy!