Weronika z rekomendacją do etapu centralnego XXXVI Olimpiady Filozoficznej

Miło nam poinformować, że rekomendację do etapu centralnego XXXVI Olimpiady Filozoficznej uzyskała uczennica klasy II „c”, Weronika Chromińska.

Weronika pomyślnie przeszła obie części etapu okręgowego olimpiady. Zawody odbyły się 13 stycznia w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Część pisemna polegała na stworzeniu eseju na jeden z trzech zaproponowanych tematów oraz na rozwiązaniu szczegółowego testu z zakresu wiedzy o  filozofii. Nasza uczennica z tej części egzaminu uzyskała znakomity wynik, dzięki któremu znalazła się w 23-osobowym gronie zakwalifikowanych do części ustnej. Ten etap olimpiady odbył się w minioną sobotę (27 stycznia) – zdających  odpowiadali na pytania przed komisją składającą się z pracowników naukowych Instytutu Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Weronika celująco wywiązała się z zadania, uzyskując rekomendację jury do etapu centralnego XXXVI Olimpiady Filozoficznej.

Gratulujemy osiągnięć oraz podziwiamy ogrom pracy włożonej w przygotowanie do zawodów! Życzymy dalszych sukcesów, ale przede wszystkim radości ze zgłębiania tajników myśli filozoficznej.