VII Turniej Tenisa Stołowego o puchar Prezesa TSTO

W godzinach popołudniowych 4 marca, na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej MOSIR Tarnobrzeg  odbył się po już po raz siódmy, Turniej Tenisa Stołowego o puchar Prezesa TSTO.

Do rozgrywek przystąpiło 32 uczniów I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, którzy konkurowali ze sobą grając 2 sety w każdym meczu i przechodząc w ten sposób do następnego etapu. Rywalizacja była bardzo interesująca, bo decydowała o tym kto stanie na najwyższym stopniu podium. Ale dla uczniów naszej szkoły to nie tylko rywalizacja-to również świetna zabawa, która gwarantuje brak nudy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu.  Tenis stołowy jest to sport zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Ta dyscyplina sportowa nie wymaga wcześniejszego specjalnego przygotowania. W grze poradzą sobie zarówno osoby, które nie mają kondycji, jak i te trenujące na co dzień. Pomaga w budowaniu świadomości własnego ciała oraz koordynacji ruchowej. Tak więc uczniowie jak i uczennice naszej szkoły przystępujący do turnieju tenisa stołowego ćwiczyli swoje umiejętności i dobrze bawili się dopingowani przez  kolegów, koleżanki, nauczycieli i Pana Dyrektora Pawła Dobrowolskiego.

Nad organizacją i właściwym przebiegiem rozgrywek czuwały pani Dorota Skórska i pani Renata Krasa. 

Do etapu finałowego VII Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Prezesa TSTO  zakwalifikowało się 2 zawodników i 2 zawodniczki. Po rozegraniu meczów i podsumowaniu punktacji zwycięzcą tegorocznego turnieju została Zuzanna Panejko ( kl. 3E). Na drugim miejscu uplasował się Michał Kostępski ( kl. 2D). 3 miejsce zajął Stanisław Wasiuta (kl. 1D), 4 miejsce zdobyła Weronika Furdyna (kl. 2A).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (RK)