VII Memoriał Pływacki im. Józefa Salika

„HETMAN PAMIĘTA”- to myśl przewodnia, która towarzyszy uczniom naszej szkoły oraz wszystkim uczestnikom Memoriału od pierwszej edycji zawodów.

W dniu 4 marca 2024 r. o godzinie 12.30 nastąpiło uroczyste otwarcie VII edycji Memoriału Pływackiego im. Józefa Salika, którego dokonał  Pan Paweł Dobrowolski, dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Zawody rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły, który zainicjowali uczniowie: Klaudia Huk oraz Emil Trela. W otwarciu wzięli udział także zaproszeni goście:  Pan Przemysław Smoliński, dyrektor MOSiR w Tarnobrzegu, oraz gość honorowy Pani Janina Salik, małżonka Zasłużonego Profesora Hetman Józefa Salika. Na trybunach licznie zasiedli także uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele, opiekunowie zawodników startujących w zawodach. Prowadzący część oficjalną, Julia Żyguła i Aleksander Harnik, w piękny sposób przedstawili życiorys i sylwetkę śp. Józefa Salika. Sportową rywalizację rozpoczęły dziewczęta na dystansie 50 stylem dowolnym. Po 30 min. do wyścigów eliminacyjnych przystąpili także chłopcy. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: dziewczęta i  chłopcy SP klasa VII-VIII oraz dziewczęta i chłopcy LO. Łącznie w zawodach wzięło udział 92 uczestników, którzy rywalizowali w seriach półfinałowych i finałowych na dystansach 50 m stylem dowolnym.

Po blisko godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców zawodów i wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody:

Dziewczęta LO- 50m stylem dowolnym

I miejsce – Żak Maja

II miejsce -Wiktoria Dziadura

III miejsce – Izabela Wójcik

Dziewczęta SP- 50m stylem dowolnym

I miejsce – Maria Śnieżek SP MK

II miejsce – Maja Majkut SP3

III miejsce – Zuzanna Górak SP3

Chłopcy LO- 50m stylem dowolnym

I miejsce – Maksymilian Grabowski

II miejsce – Karol Bąk

III miejsce – Wiktor Zieliński

Chłopcy SP- 50m stylem dowolnym

I miejsce – Mateusz Gajewski SP3

II miejsce – Albert Borkowski SP3

III miejsce – Bartłomiej Majchrzak SP3

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała trzynastoosobowa komisja sędziowska w składzie: Julia Justyna, Wiktoria Kisińska, Dominik Madej, Aleksandra Majchrowska, Arkadiusz Małek, Magdalena Markowicz, Jan Mazurkiewicz, Dominika Piejko, Adam Sierant, Amelia Sus, Marta Szczerowoda, Jakub Tarkowski, Michał Tutak oraz ratownicy WOPR-u, którym bardzo dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom Memoriału oraz zwycięzcom zawodów serdecznie dziękujemy i gratulujemy osiągnięć!