Szczypiorniści Hetmana w finale wojewódzkiej licealiady

Bardzo wysoki poziom wyszkolenia taktycznego zawodników i mnóstwo sportowych emocji zdominowały turniej barażowy o udział w finale wojewódzkim licealiady w piłce ręcznej chłopców. Zawody z kalendarza Wojewódzkiego  Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Elektronicznych im. Gen. W. Sikorskiego w Rzeszowie. Stolica naszego województwa, okazała się być miejscem historycznego sukcesu.

Hetmaniacy rozegrali tylko jedno decydujące spotkanie, tym razem przeciwko drużynie Zespołu  Szkół Energetycznych z Rzeszowa. Po obiecującym początku i szybkim wyjściu na powadzenie trzema bramkami naszej drużyny rzeszowianie już w 5 minucie gry szybko odrobili straty, dając tym samym do zrozumienia, że nie oddadzą meczu bez wali. Emocjom jednak nie było końca. Po 27 min. zaciętej rywalizacji na tablicy wyników był remis 16:16. Ku naszej radości to drużyna z Tarnobrzega zagrała w samej końcówce bezbłędnie zarówno w ofensywie, jak i w defensywie i nie dała rywalom szans na odrobienie strat. Ostatecznie Hetman zwyciężył wynikiem 19:16 i zdobył pierwszy raz w historii swojego istnienia awans do wielkiego finału. Turniej o mistrzostwo województwa podkarpackiego już w najbliższy piątek tj. 8 marca 2024 r.

W skład hetmańskiego teamu weszli: Jan Sroczyński, Filip Baran, Stanisław Hajduk, Adam Sierant, Mateusz Tarkowski, Jakub Tarkowski, Ksawery Świergul, Maciej Krakowiak, Alan Jajko oraz Dominik Madej. Trenerem był Pan Łukasz Zasuwa.

Gratulujemy wszystkim uczniom ogromnego sukcesu i trzymamy mocno kciuki za udany występ w wielkim finale.

Ksawery Świergul 3c