Sukces Natalii Przyłuckiej!

Miniony weekend obfitował w dobre wieści dla uczniów Hetmana startujących w olimpiadach przedmiotowych. Jedną z nich była informacja o zakwalifikowaniu się Natalii Przyłuckiej, uczennicy klasy 4c, do etapu centralnego 53 Olimpiady Biologicznej.

Tym samym Natalia znalazła się w gronie 86 najlepszych uczniów z biologii, bo tylu właśnie kwalifikuje się z całej Polski do etapu centralnego. Przed Natalią nie lada wyzwanie, ponieważ będzie się musiała zmierzyć z testem teoretycznym, obroną pisanej przez siebie pracy badawczej i bardzo trudnymi pracowniami praktycznymi. Praktyczna część zawodów składa się z pracowni sprawdzających umiejętności z następujących dyscyplin naukowych: zoologia, botanika, mykologia, mikrobiologia z wirusologią, biologia molekularna, biochemia, ewolucjonizm, filogenetyka, bioinformatyka, metodologia badań naukowych ze statystyką.

Przed Natalią i jej opiekunem Krzysztofem Wolskim, nauczycielem biologii, ciężkie tygodnie przygotowań do kwietniowych zawodów. Trzymamy kciuki za Natalię i życzymy jej sukcesu, który da jej 100% na egzaminie maturalnym z biologii oraz wielką satysfakcję ze swojej pracy.