Sportowy grudzień

Moc pozytywnych emocji i licznych sportowych niespodzianek dostarczyli nam nasi uczniowie oraz zawodnicy UKS HETMAN w bieżącym miesiącu.

Z ogromną radością społeczność Hetmana przyjęła wiadomość o reprezentacji szkoły w piłce ręcznej dziewcząt i ich srebrze zdobytym w zawodach o mistrzostwo Tarnobrzega. Warto nadmienić w tym punkcie, iż  „Hetmanki” były jednymi z faworytów w/w zawodów i nie zawiodły, rozgrywając finał na bardzo wysokim poziomie. Do rywalizacji przystąpiło 6 reprezentacji szkół. Naszą placówkę reprezentowały: Amelia Ciba, Zuzanna Świstek, Paula Nazar, Blanka Bobula, Iga Kwarciany, Natalia Kmuk, Aleksandra Kamińska, Wiktoria Orlińska, Hanna Michałeczko, Zofia Michałeczko i Joanna Kozak.

Swoje umiejętności sprawdzali również nasi siatkarze i siatkarki. Mimo bardzo dobrej gry i emocji sięgających chwilami zenitu nie udało się sprawić miłej niespodzianki. Z dużą klasą jednak hetmańscy zawodnicy przyjęli wyższość rywali i z bagażem pełnym emocjonujących doświadczeń zakończyli rozgrywki na etapie mistrzostw powiatu.

Z radością informujemy także, iż w  dniach 8-10 grudnia w Gliwicach nasz szkolny UKS  wziął udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów-15 lat w pływaniu. Zawodnik klubu, Mateusz Zasuwa, z mocnym progresem i wysoką lokatą w postępach indywidualnych ukończył mistrzostwa na wysokim 6 miejscu… ale o tym w kolejnym artykule.

Jak to jest pozazdrościć sukcesu sportowego, wiedzą tylko nasi szczypiorniści, którzy z myślą o sukcesie koleżanek w minionym tygodniu przystąpili do rywalizacji w zawodach rejonowych. Zawody odbyły się w Tarnobrzegu na obiektach MOSiR, a nasza szkoła otrzymała z rąk Wojewódzkiego Podkarpackiego Związku Sportowego miano organizatora  rozgrywek. Gośćmi turnieju okazali się zawodnicy ze Stalowej Woli oraz Nowej Dęby. Ku naszej uciesze drużyna Hetmana zwyciężyła wszystkie spotkania, co pozwoliło na bezpośredni awans do półfinału województwa podkarpackiego. Mocno zdeterminowani zwycięstwem w dwóch etapach rozgrywek, przystąpiliśmy w miniony poniedziałek do walki o udział w wielkim finale wojewódzkim. Do rywalizacji o kolejny etap przystąpiły cztery zespoły z regionu  Mielca, Stalowej Woli, Kolbuszowej oraz Tarnobrzega. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem dwóch wyników z zawodów na szczeblu rejonowym. Jak się okazało, zawododnicy pokazali grę na bardzo wysokim poziome, zarówno w aspekcie umiejętności technicznych, jak i taktycznych.  Najlepiej predysponowani  tego dnia byli zawodnicy z Mielca. Drużyna Hetmana wywalczyła jednak prawo udziału w turnieju barażowym, co daje duże nadzieje na wymarzony udział w finałach. Na ogromne wyróżnienie zasługują: Jan Sroczyński (najlepszy bramkarz), Alan Jajko, Dominik Madej, Stanisław Hajduk, Maciej Krakowiak, Mateusz Tarkowski, Marcin Snopkowski, Jakub Tarkowski oraz Ksawery Świergul.

Gratulujemy naszym ZAWODNIKOM i dziękujemy za godne reprezentowanie HETMANA!