Projekt społeczny – RÓWNOWARTOŚCIOWI

Jesteśmy grupą „Równowartościowi”. Działamy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Projekt dotyczy dyskryminacji – czym ona jest, jak się pojawia i czym się przejawia, a zwłaszcza jak ją zwalczyć. W przedsięwzięciu biorą udział: Paula Nazar, Martyna Piekarska, Lena Półgrabia, Gosia Nowak i Alyiah Madembo. Nasz projekt zaczęliśmy od planowania, rozmów na Messengerze, w których uzgadnialiśmy zadania na następne tygodnie itp. Pracy było dużo, a pomysłów jeszcze więcej! Zaczęliśmy publikować posty na Instagramie, a także filmiki edukujące na TikToku. W tym czasie powstawała również prezentacja przeznaczona do pokazania uczniom. Była ona poddana konsultacjom psychologów i mentorów. Po ich pozytywnej opinii rozpoczęłyśmy promowanie naszego projektu w mediach takich jak: Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa czy też TVL. Możemy Wam zdradzić, że w zaledwie 5 dni wykładów dotarliśmy do 600 uczniów!!!

W minionym tygodniu miałyśmy okazję poprowadzić zajęcia w dwóch klasach pierwszych naszej Szkoły. Dziękujemy uczestnikom za zainteresowanie i okazane zaufanie. Pamiętajcie, że na dyskryminację nie należy się godzić! „Jesteśmy razem w walce przeciwko dyskryminacji. Razem możemy wprowadzić pozytywne zmiany i budować społeczeństwo oparte na szacunku i równości.”

Jeżeli czujesz taką potrzebę, znajdziesz nas na ig: rownowartosciowi. Napisz, a chętnie pomożemy! Dziękujemy za gościnną atmosferę, mamy nadzieję, że wykład był dla Was pożyteczny i udało się z niego wiele wynieść!

Martyna Piekarska & Paula Nazar