Program edukacyjno-stypendialny ADAMED SmartUP

W środę, 15 listopada 2023 r. odbyły się w szkole spotkania w ramach programu edukacyjno-stypendialnego ADAMED SmartUP – unikalnego na polskiej mapie edukacji projektu stypendialnego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z grup uczących się biologii i chemii w zakresie rozszerzonym, gdyż do nich przede wszystkim jest adresowany ten projekt. Osoby, które wezmą w nim udział, mają szansę wygrać wyjazd na bezpłatny, 2-tygodniowy obóz naukowy, skorzystać z konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin nauki, a także w dalszych etapach mogą powalczyć o stypendium naukowe w wysokości 40 tys. zł!

Prezentację programu przeprowadziła Wiktoria Klich, laureatka 9. edycji programu ADAMED SmartUP. Stypendystka podczas spotkania przedstawiła m.in. możliwości oferowane przez program, interesujące dane – 69 tys. osób zarejestrowanych w 9 edycji, 450 uczestników obozu naukowego, 90 laureatów nagrody głównej. Ponadto Wiktoria z przyjemnością odpowiadała na pytania uczniów dotyczące jej własnych doświadczeń związanych z udziałem w programie, zachęcając tym samym Hetmaniaków do zgłaszania się do projektu ADAMEDu.