Poznaj projekt #PoznajMYPodkarpackie

Tarnobrzeska młodzież zachęca do wyjścia z domów w czasie ferii i pokazuje, czym jest Geocaching. Poznaj projekt #PoznajMYPodkarpackie.

#PoznajMYPodkarpackie to już druga edycja projektu, w trakcie której młodzież z tarnobrzeskiego „Hetmana” zachęca do poszukiwania ukrytych skrytek. Znajdują się one na całym świecie, ale grupa projektu za swój cel obrała województwo podkarpackie. Ich założeniem jest odciągnięcie młodych mieszkańców Podkarpacia od ekranów urządzeń mobilnych i odkrycie nowych sposobów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Działania młodzieży opierają się na ukrywaniu skrytek, do których poszukiwań zachęcają. Promują oni ideę Geocachingu poprzez swoje media społecznościowe oraz stronę internetową, zamieszczając przydatne wskazówki oraz porady dla początkujących poszukiwaczy skarbów. Pokazują, że aktywność fizyczna nie musi być nudna, a dzięki zastosowaniu nowych technologii wierzą, że do wspólnej zabawy przekona się coraz więcej osób.

Już dziś poprzez swoje działania dotarli do ponad 34 000 beneficjentów, a ich działania się na tym nie kończą. Wkrótce na ulicach podkarpackich miast zawiśnie 500 plakatów oraz rozdane będzie mnóstwo ulotek informacyjnych. Pomysłodawcy projektu chcą łamać bariery wiekowe, bo uważają, że poszukiwania skrytek podejmowane całymi rodzinami są jeszcze lepszym sposobem na spożytkowanie czasu, a także mogą być świetną formą integracji pokoleń.

Skrytki są ogólnodostępne, lecz ukryte przed niepożądanymi osobami. Cała zabawa jest bezpieczna, nawet w czasach pandemii, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych gier miejskich, keszy można poszukiwać w dowolnym terminie. Przed rozpoczęciem gry, warto zapoznać się z jej regulaminem oraz sprawdzić wskazówki twórców projektu #PoznajMYPodkarpackie na stronie internetowej poznajmypodkarpackie.pl

Obecnie skrytki stworzone na potrzeby projektu dostępne są w Tarnobrzegu, Rzeszowie, Skopaniu oraz Baranowie Sandomierskim, a już wkrótce pojawią się w kolejnych miejscach.