Polecamy książki z autografem

Trwają prace nad porządkowaniem szkolnego księgozbioru, a nasza biblioteka wzbogaca się o kolejne cenne pozycje. Nowością w jej zasobach są dwie książki, tym cenniejsze, że z autografami autorów lub współautorów. Te wartościowe wpisy „upolowane” zostały przez nas na spotkaniach, m.in. w Miejskich Bibliotekach Publicznych  w Tarnobrzegu i w Sandomierzu.

Pierwszą z książek – „Wierzę, żeby zrozumieć” – polecamy przede wszystkim szkolnym umysłom ścisłym. To wywiad-rzeka z księdzem  prof. Michałem Hellerem, wybitnym filozofem i kosmologiem, laureatem prestiżowej Nagrody Templetona (przyznawanej za pokonywanie barier między nauką a religią). Pasjonującą rozmowę poprowadzili Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i Zbigniew Liana. Dedykację dla naszych czytelników otrzymaliśmy na spotkaniu z Wojciechem Bonowiczem w MBP w Sandomierzu.

Druga z pozycji – „Pypcie na języku” Michała Rusinka – zachęca do refleksji nad polszczyzną. Nie jest to naukowy wykład, raczej błyskotliwa opowieść kierowana do tych, którzy mają wyobraźnię, lubią się śmiać i zwracają uwagę na „językowe kwiatki”, niefortunnie użyte słowa.

Autograf od profesora Michała Rusinka (wykładowcy na UJ, pisarza i tłumacza, niegdyś sekretarza Wisławy Szymborskiej) otrzymaliśmy w piątek, 16 lutego, podczas fantastycznego spotkania z autorem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. Przemiły gość z Krakowa rozbawił wszystkich do łez opowiadanymi anegdotami, których nie brakuje także w „Pypciach na języku”.

Polecamy! Nowości można już wypożyczać. (rd)