Podwójny sukces w Warszawie

W minioną sobotę, 23 października 2021 r., w warszawskim Centrum Kultury na  Foksal 11, odbył się XVII Turniej Historycznej Gry Strategicznej ,,Wrzesień 1939’’.

Nasze koło modelarskie, w składzie: Kacper Kowalski, Grzegorz Rawski, Ziemowit Tłusty, Michał Tutak, Maksymilian Szczerowoda, Michał Leniart, Szymon Leszczyński, Kacper Puzio i junior Franciszek Ciach, wiele obiecywało sobie przed tym wyjazdem. Godziny przygotowań, spędzonych na grach testowych, dobieraniu grup bitewnych na zajęciach w pracowni modelarskiej, zaowocowały w  końcu wielkim sukcesem.

I miejsce w kategorii seniorów zajął Grzegorz Rawski, zdobywając puchar i wiele nagród rzeczowych, piąty był Ziemowit Tłusty, a szósty Michał Leniart. W kategorii Juniorów sukces Grzegorza powtórzył Franciszek Ciach. Podwójna korona trafiła więc w nasze ręce. To duży sukces, a graliśmy przecież na ,,boisku” rywali z Warszawy.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję ,,Września” na Zamek Królewski do Sandomierza, 13 listopada 2021. Zapowiadają się wielkie emocje i niecodzienna oprawa z udziałem naszej śpiewającej młodzieży i TVP Historia (TC).