Pierwszy dzień w Szkole

2 września to pierwszy dzień w murach szkolnych.

Uczniowie klas 2 i 3 z radością wrócili do „swoich” klas. Z zaciekawieniem sprawdzali, co nowego się pojawiło w Szkole. Szukali i znaleźli – cały świat w sali 19, mięciutką i wręcz przytulającą ścianę w 22, jakby inną 5, nowe pomieszczenia na poddaszu, zieleń i porządek na dziedzińcu…  Z przyjemnością spotkali się ze swoimi rówieśnikami, innymi rocznikami i wychowawcami. Praktycznie budowali albo też odbudowywali relacje między sobą. Rozmowy na temat minionych wakacji, oczekiwań co do rozpoczętego roku, nadziei na normalność prawie nie miały końca. Tym bardziej gorąco dyskutowano nad zaplanowanymi w najbliższym czasie wyjazdami sprzyjającymi integracji – obóz naukowy, integracyjny, wycieczki w rejon Małopolski. Tylko pierwszoklasiści mogli czuć się nieco zagubieni, trochę bowiem byli w Szkole, a trochę w Zamku Dzikowskim. Wydaje się, iż jednak nikt nie żałował tego czasu poświęconego zapoznaniu się ze sobą i ze Szkołą oraz z jej Patronem.