Otrzęsiny w Hetmanie

12.10.2023r. odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych. Już o godzinie 9:30 rozpoczęły się przygotowania. Prężnie działały klasy organizujące wydarzenie: 2c i 2d oraz niektóre klasy pierwsze, przygotowujące scenę pod swoje przedstawienia i poprawiające dekorację. Nad organizacją czuwał Pan Profesor Adam Kunysz oraz Pan Profesor Marek Kierzkowski. Klasy pierwsze z zapałem rozpoczęły próby na scenie, a inni zostali, by dokończyć powierzone im zadania. Po wyjaśnieniu kilku kwestii organizacyjnych wszystko było gotowe na to, co czekało naszą szkołę o 13:40. O tej właśnie godzinie rozpoczęła się właściwa część pasowania. Jako prowadzący na scenie pokazali się Brunon Jaworski (2c) i Mikołaj Mrzygłód (2d). Po powitaniu wszystkich obecnych przyszła pora na zaprezentowanie programu wydarzenia, który zakładał: autoprezentację, rozegranie scenki i cztery konkurencje. Następnie przedstawione zostały zasady konkursu oraz możliwe do zdobycia nagrody. Po części organizacyjnej nastąpił wyczekiwany przez wszystkich moment, prezentacja scenek klas pierwszych. Tegoroczną kategorią były poszczególne zawody. Klasa 1a, z wychowawczynią Panią Małgorzatą Chabel, zaprezentowała zawody gastronomiczne, klasa 1b z wychowawczynią Panią Katarzyną Łazowską, zawody budowlane, klasa 1c z wychowawczynią Panią Renatą Kozdrą-Labą, zawody mundurowe, a klasa 1d pod opieką Pana Grzegorza Serwana, zawody medyczne. Wszystkie scenki były ciekawe, przepełnione akcją oraz piosenkami, które każdy z nas zna, choćby z dzieciństwa. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a klasy dostały bardzo zbliżoną punktację zarówno za scenki, jak i stroje. Następnie przyszła pora na konkursy. Najpierw mieliśmy quiz o zawodach, następnie quiz fotograficzny, muzyczny, a na końcu kalambury. Klasy rywalizowały ze sobą. Wszystkie konkurencje przeplatane były wywiadami, które prowadzili Nina Jaworska (2a) oraz Nikodem Szala-Jagiełło (2a). Ostatecznie po podliczeniu wszystkich punktów jury, w składzie: Pani Marzena Jarzyna, Pani Marta Wciseł, Pani Marzena Sarzyńska, Aniela Roman (2c) i Mateusz Trzaska (4a), wydało werdykt.  Zwycięzcą została klasa 1b, drugie miejsce zajęła klasa 1d, trzecie 1a, a czwarte, czyli pierwsze od końca😊, zajęła klasa 1c. W trakcie liczenia punktów Pan dyrektor Paweł Dobrowolski podziękował za przygotowanie klas pierwszych oraz za wysiłek organizatorów i zachęcił do uczęszczania na kółka. Życzył również miłej atmosfery w szkole. Zwycięzcy będą mogli cieszyć się na najbliższej lekcji wychowawczej pyszną pizzą! (Weronika Chromińska 2c)