Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości

Dobre wieści dotarły do Hetmana w okresie świątecznym. Trójka naszych uczniów: Amelia Ciba (4a), Jędrzej Rusinek (4a) i Adam Sierant (3a) zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości.

Cieszy fakt, że są to uczniowie, którzy po raz pierwszy postanowili reprezentować szkołę w tej mało znanej ministerialnej olimpiadzie. Warto podkreślić, iż pozostali uczestnicy szkolnych eliminacji: Oliwia Ciba i Maciej Krakowiak przegrali rywalizację o włos ze zwycięzcami szkolnego etapu olimpiady. Jej regulamin premiuje awansem trzech najlepszych zawodników etapu szkolnego.

Olimpiada ma charakter naukowo – techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych  tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości organizowana jest przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów (PZSWiR) i stanowi kontynuację Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Zwycięzcy etapu szkolnego stanowią drużynę, która powalczy o dalszy awans w etapie okręgowym, który będzie polegał na rozwiązaniu testu oraz trzech zadań praktycznych. Test dotyczy zakresu prawa własności przemysłowej i historii wynalazków a zadania praktyczne, polegają na sporządzeniu opisu projektu wynalazczego, wykazaniu praktycznej umiejętności stosowania przepisów prawa własności przemysłowej i znajomości ważniejszych wynalazków i ich twórców.

Powodzenia ! Zgodnie z mottem olimpiady  „Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – Konfucjusz (GK)

Więcej na : https://www.pzswir.pl/olimpiady/wiedzy-o-wynalazczosci